Które miejsce zajmie Pogoń w nadchodzącym sezonie ?

  • 1 miejsce ;)
  • 2-5 miejsca
  • 6-10 miejsca
  • 11-15 miejsca
  • 16-18 miejsca

Nasz facebook

Odwiedź nasz profil w portalu Facebook! Kliknij

Relacje live

Najbliższa relacja 26.11.2016! Pogoń - Legia Chełmża Zapraszamy!

Relacje live

  • Serwis istnieje:3857 dni
  • Dodanych newsów:3269
  • Zarejestrowanych użytkowników:154
  • Gości / użytkowników online:18 / 0
  • Najnowszy użytkownik:nikola

Blog użytkownika biurek123

Jak sprawić aby nasz budynek został bardziej bezpieczny oraz ultranowoczesny?

Napisane 08.11.2016 16:23 | 13 komentarzy
W w dzisiejszych czasach rozwój techniczny wydaje się być jeszcze silniejszy niżeli nigdy wcześniej do tej pory w dziejach ludzkości. Nic więc nadzwyczajnego, iż wraz z ulepszeniem jakości oraz standardu życia rosną nasze pragnienia. Dotyczy to jakiejkolwiek gałęzi życia, a w szczególności nas i naszego majątku – domu czy firmy. W bieżącym okresie można zaobserwować narastające zainteresowanie na autonomiczne, bezpiecznie oraz ekologiczne obiekty. Moda ta wywołana jest szczególnie rosnącymi stawkami za energię (elektryczną oraz cieplną) oraz rosnącym zanieczyszczeniem powietrza co łączy się ociepleniem oraz zmianami klimatu. Zadajmy sobie zatem pytanie co uczynić, aby nasz dom był bardziej bezpieczny, nowocześniejszy oraz środowiskowy. W co należałoby zainwestować i jak się do tego zabrać. Poniżej zaprezentujemy kilka naszym mniemaniem najatrakcyjniejszych możliwości tj. monitoring, systemy paneli solarnych lub alarmy. Podpowiemy jak pozyskać dofinansowanie oraz do kogo zgłosić się po poradę.

Monitoring i kamery przemysłowe w służbie Twojego bezpieczeństwa


Nadzorowanie IP i zalety jakie posiada po wielokroć przewyższają technologią tradycyjne kamery analogowe. Doskonała jakość obrazu, przystępniejsza instalacja i mniej awaryjna praca to kluczowe cechy najnowszego kompleksu kamer przemysłowych. Cała konstrukcja opiera się na technologii internetowej i wykorzystuje kamery o rozdzielczościach HD i FullHD. Dzięki temu otrzymujemy nieporównywalnie wyraźniejszy i czytelniejszy obraz niż w tradycyjnym monitoringu analogowym.

Jeśli chodzi o korzystanie z dozoru monitoringu przez Internet, to oba, zarówno elektroniczny jak i analogowy, posiadają tę właściwość. Obiektywy nie mają tu większego znaczenia, ponieważ wszystko zdeterminowane jest przez rejestrator. Z tego powodu uzyskujemy dostęp do podglądania chronionego obszaru z każdego punktu na świecie i o każdej godzinie. Wykonalny jest również nadzór w takich urządzeniach jak iPad czy iPhone oraz innych pomniejszych urządzeniach mobilnych i telefonach. Jedyne czego potrzebujemy to dostęp do Internetu lub właściwa aplikacja. Trzeba mieć na uwadze fakt, że przy monitoringu internetowym niebagatelna jest prędkość łącza i przesyłu danych. Przy słabym sygnale występuje spore prawdopodobieństwo przeszkód w odbiorze sygnału lub kompletne jego uniemożliwienie.

W dziedzinie mechanizmów telewizji przemysłowej https://suntrack.pl/14-kamery-przemyslowe, najgorętszym trendem ostatnich lat są obiektywy IP inaczej obiektywy megapixelowe. Posiadają one zdumiewająco pokaźną rozdzielczość obrazu HD lub FullHD wykorzystywaną jedynie w telewizorach lub komputerach. Obiektywy IP megapixelowe pociągają za sobą niebywałe przemiany w mechanizmach monitoringu gdyż nareszcie po raz pierwszy z łatwością można dojrzeć tablicę rejestracyjną samochodu nawet przy zaprogramowaniu szerokiego kątu lub twarze ludzi z dużej odległości. Na chwilę obecną obiektywy IP pracują również w nocy z reflektorem podczerwieni, co jeszcze w niedalekiej przeszłości było nieosiągalne.

Więcej o monitoringu https://suntrack.pl/13-monitoring

Fotowoltaika – darmowy prąd ze słońca. Koszt montażu instalacji.

Fotowoltaika i jej możliwości rozwoju na rynku polskim to w ostatnich latach temat coraz popularniejszy i cieszący się ogromnym zaciekawieniem coraz większej ilości udziałowców i możliwych użytkowników. Po długoletnich nawoływaniach ekologów i zaangażowaniu się państw oraz zrzeszeń globalnych kwestia wykorzystania energii odnawialnej stał się jednym z priorytetowych koncepcji, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa ekosystemu i racjonalne gospodarowanie eksploatowanych dotąd surowców. Biorąc pod uwagę popularność pojęcia, jakim okazała się być w międzyczasie m.in. fotowoltaika, normy prawne dotyczące ułatwienia wykorzystywania i skłonienia do wkładania kapitału w takie konstrukcje okazały się nieuniknione.
Aby móc radować się własną produkcją energii, jak również móc spieniężać uzyskane i niespożytkowane jej zbytki do zakładów energetycznych powstała ustawa pozwalająca to bez konieczności uruchamiania w tym celu przedsiębiorstwa bądź posiadania specjalistycznych uprawnień i zezwoleń. Wejśce w życie tego przepisu przewidziane jest na wiosnę 2014 roku.
Jak dotąd, przy wykorzystywaniu innowacyjnych systemów ON-GRID podłączonych bezpośrednio do sieci i kooperujących z jej zasilaniem, czas zwrotu kosztów instalacji oscylował w granicach 7-8 lat. W sytuacji dopuszczalności zarobkowania na niewykorzystanych nadwyżkach, okres ten ulegnie znacznemu skróceniu, na dodatek pozwoli na nie tylko nasycenie częściowo energetycznych wymagań obiektu, ale również stanie się możliwe czerpanie profitów pieniężnych i wyraźne uniezależnienie się od dystrybutorów.

O Fotowoltaice https://suntrack.pl/12-fotowoltaika

Dzięki znacznym dotacjom z Programu Prosument koszt montażu instalacji można zredukować nawet o 40 %, dzięki czemu inwestycja jeszcze szybciej aniżeli do tej chwili zacznie na siebie zarabiać.

Prosument https://suntrack.pl/content/23-dofinansowanie-prosument

Alarmy – natychmiastowa reakcja na wszelkie próby włamania!

To doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy martwią się o bezpieczeństwo posesji czy zakładu.Ze wszystkich dostępnych zabezpieczeń największą popularnością cieszą się właśnie systemy monitoringu i czujki ostrzegawcze. Podczas gdy dozór wizyjny zapisuje aktualne sytuacje i sprzyja wytropieniu złoczyńcy przestępstwa, alerty działają w sposób błyskawiczny, przepędzając złodzieja, wzbudzając zainteresowanie wszystkich znajdujących się w okolicy osób, a nawet zawiadamiając czy firmie ochroniarskiej, wysyłając odpowiedni komunikat, np. przez wiadomości SMS. Nie zapominajmy o tym, że czujniki rozpoznają nie tylko ruch. W asortymencie firm z alarmami dostępne są modele zawiadamiające posiadacza o podtopieniu lokalu wodą, stłuczeniu szyby, a nawet przekroczenia progowego poziomu dwutlenku węgla, gazów usypiających, gazu ziemnego lub propanu-butanu. Jak widać, sygnalizatory domowe to bez wątpienia wzmocnienie zabezpieczenia i protekcja nie tylko przed potencjalnymi przestępcami, ale również szkodliwymi dla kondycji, a nawet życia jednostki substancjami obecnymi w naszym domu.

O Alarmach https://suntrack.pl/87-alarmy

Alarmy, baterie słoneczne oraz kamery przemysłowe to trzy podmioty, które sprawią, iż nasz majątek stanie się bardziej bezpieczny oraz nowocześniejszy, dodatkowo fotowoltaika umożliwi nam na ograniczenie kosztów na energię elektryczną. Czytając materiał budzi się pytanie u kogo możemy liczyć na fachową porada w kupnie oraz instalacji monitoringu lub fotowoltaiki. Zapewne jedną z takich firm jest sklep elektryczny Suntrack.pl, mająca własną siedzibę w Warszawie. Specjalizacją przedsiębiorstwa od wielu lat jest uzyskiwanie dotacji na odnawialne źródła energii oraz montaż systemów monitoringu i telewizji przemysłowej.

https://suntrack.pl/105-hurtownia-elektryczna

Mohho - sukienki z wycięciem

Napisane 31.10.2016 13:24 | 0 komentarzy
Sklep internetowy MOHHO zaprasza do odwiedzenia naszej strony i zapoznania się z niesamowicie różnorodną ofertą luksusowych sukienek oraz szerokim wachlarzem odzieży dla kobiet. Każda spośród was piękne Panie wyłowi u nas rzecz co jej się spodoba i przypadnie do gustu. Wasze zadowolenie stanowi dla nas najważniejsze więc sprzedajemy tylko i wyłącznie najciekawsze i najbardziej ciekawe towary oraz przykładamy wiele starań aby wasze zakupy u nas były dla was przyjemnością. Serdecznie zapraszamy https://mohho.pl/pl/c/SUKIENKI-Z-WYCIECIEM/66

Polecany sklep z sukienkami i odzieżą damską

Napisane 31.10.2016 10:11 | 0 komentarzy
Sklep internetowy MOHHO zachęca do odwiedzenia naszej strony oraz zapoznania się z wyjątkowo szeroką kolekcją luksusowych sukienek oraz szerokim wachlarzem odzieży dla pań. Każda z was piękne Panie znajdzie u nas rzecz co jej się spodoba i przypadnie do gustu. Wasze zadowolenie jest dla nas najistotniejsze zatem proponujemy jedynie i wyłącznie najlepsze i najbardziej interesujące produkty oraz przykładamy mnóstwo starań by wasze zakupy u nas były dla was przyjemnością. Gorąco zapraszamy

https://mohho.pl/

Aplikacje dla alergików

Napisane 18.10.2016 15:14 | 0 komentarzy
1. Powiedz STOP alergii z aplikacją Nie kichaj. Chroń siebie i swoich bliskich przed alergią. Nie kichaj to aplikacja zaprojektowana z myślą o alergikach. Jest to pierwsze kompleksowe narzędzie umożliwiające selekcję alergenów, śledzenie pylenia wybranych alergenów, personalizację komunikatów o pyleniu, stały kontakt z alergologiem czy obserwację innych osób zmagających się z alergią. Aplikacja dostępna w sklepie Google Play.

2. Aplikacja Nie kichaj to pierwsze kompleksowe narzędzie umożliwiające stały kontakt z alergologiem, obserwację profili innych osób zmagających się z alergią czy personalizację mapy pyleń. Powiedz STOP alergii z aplikacją Nie kichaj. Chroń siebie i swoich bliskich przed alergią. Aplikacja dostępna w sklepie Google Play.


3. Nie kichaj to aplikacja zaprojektowana z myślą o alergikach. Główne funkcjonalności aplikacji:

Personalizowane informacje o pyleniu

Chcąc skutecznie monitorować objawy należy zaznaczyć rośliny, na których pyłki jest się uczulonym. Jeśli nie zna się swoich alergenów wysyłane będą komunikaty na temat pylenia dla najpopularniejszych alergenów w Polsce.

Codzienne monitorowanie objawów alergii

Aby monitorować stan swojego samopoczucia należy codziennie uzupełniać objawy w dzienniku. Raportowanie jest zgodne z międzynarodowymi wytycznymi rozpoznawania i leczenia alergicznego nieżytu nosa (kataru siennego), co ułatwi lekarzowi analizę danych historycznych.

Aktualne komunikaty o pyleniu

Aplikacja przesyła aktualne komunikaty o pyleniu dla regionu, w którym się obecnie przebywa.

Planowanie podróży bez alergii

Dzięki tej funkcji w łatwy sposób można zaplanować podróż i sprawdzić stan pylenia w regionie, który stanowi cel podróży. O najnowszym stanie pylenia użytkownik będzie informowany w postaci dodatkowych komunikatów.

Znajdowanie gabinetu alergologicznego

Aplikacja daje możliwość wyszukania w łatwy sposób gabinet alergologiczny w pobliżu miejsca pobytu oraz w całej Polsce.

Udostępnienie swojego profilu znajomym lub lekarzowi

Dzięki aplikacji można dzielić konto z innym użytkownikiem lub udostępnić swój dziennik lekarzowi za pomocą unikalnych numerów PIN przypisanych do konta.

http://www.niekichaj.pl/

Wszelkie prawa zastrzeżone przez pogonmogilno.pl (2007-2011)

Wszelkie prawa zastrzeżone przez pogonmogilno.pl (2007-2011)

Projekt: Jaquar

Projekt: Jaquar

Wdrożenie: Hajek
Wdrożenie: Hajek