Juniorzy młodsi awansowali do makroregionu

Juniorzy młodsi w swoim ostatnim meczu pokonali Elanę Toruń 2:0 (2:0). Wygrana daje Pogoni awans do makroregionu .

Wynik spotkania otworzył w 23 minucie Mateusz Jankowski. Ten sam zawodnik trzy minuty później zdobył drugą bramkę w tym meczu.W drugiej połowie Pogoń zmarnowała całą masę sytuacji i wynik do końca meczu nie uległ zmianie.

Pogoń zajęła 2 miejsce w lidze wojewódzkiej ze stratą 3 punktów do Wdy Świecie. Ta pozycja daje mogileńskiemu zespołowi awans do makroregionu, w którym zmierzą się z pozostałymi siedmioma najlepszymi zespołami z województw pomorskiego, zachodniopomorskiego, wielkopolskiego i kujawsko-pomorskiego. Mecze będą odbywać się w systemie każdy z każdym mecz i rewanż. Drużyny, które zajmą pierwsze miejsca w makroregionach awansują do finałów Mistrzostw Polski.

W rozgrywkach ligi wojewódzkiej Pogoń zgromadziła 33 punkty w 13 meczach. Zespół Bartosza Górnego przegrał tylko dwa wyjazdowe spotkania z Wdą Świecie (1:5) i Zawiszą Bydgoszcz (0:9). Pogoń odniosła 11 zwycięstw w pozostałych meczach. Tyle samo punktów co Pogoń zgromadził Chemik Bydgoszcz, przegrał on jednak w Mogilnie 3:5. Czwarte miejsce zajął wicemistrz Polski juniorów młodszych z czerwca tego roku Zawisza Bydgoszcz. O braku awansu Zawiszy zadecydował walkower w spotkaniu z Chemikiem, w którym Zawisza przekroczył limit zmian.

Pogoń ma w dalszym ciągu szansę na zdobycie tytułu Mistrza Województwa Kujawsko-Pomorskiego Juniorów Młodszych. Aby się tak stało mogilnianie muszą w lidze makroregionalnej zająć wyższą pozycję od Wdy.

Za awans do makroregionu Pogoń otrzyma z kasy PZPN 15 tysięcy złotych.

Pogoń Mogilno: Kurowski – Tomczak , Żywica (Grzechowiak) , Stankowski , Lukstaedt – Jankowski ( Cieślewicz) , Skorupiński , D.Łuczak , Marczewski , Przybylski – Ciejek (M.Łuczak )