Tradycyjna porażka ze Sportisem

Pogoń Mogilno po emocjonującym meczu uległa Sportisowi Łochowo 3:4. Mecz rozegrano w Gębicach.

Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem Sportisu 2:1. W 28 i 45 minucie zdobył Mateusz Góra . Dla Pogoni bramkę zdobył w 41 minucie Piotr Mroziński

Od początku drugiej połowy inicjatywa należała dla Pogoni, jednak bramkę w 55 minucie zdobyli goście za sprawą Mateusza Szymańskiego. Ten sam zawodnik dwie minuty później musiał opóścić boisko za drugą żółta kartkę.

W 65 minucie w polu karnym bramkarz rywali faulował Piotra Mrozińskiego i sędzia wskazał na jedenastkę. Rzut karny zamienił na bramkę Wiktor Mrówczyński.

W 78 minucie rzut karny zmarnował Wiktor Mrówczyński – strzelił obok bramki. Niewykorzystywany karny zemścił się w 74 minucie – po szybkiej kontrze Mateusz Góra trzeci raz w tym meczu trafił do bramki Pawła Mrozińskiego.

Pogoń próbowała zdobyć bramkę kontaktową, jednak Sportis miał sporo szczęścia. W 81 minucie piłka po strzale Igora Sobieralskiego trafiła w poprzeczkę.

Nadzieję na punky dał w 85 minucie rezerwowy Adam Kozłowski, który po rzucie wolnym strzałem głową pokonał bramkarza. Chwilę przed końcem regulaminowego czasu gry ten sam zawodnik zmarnował doskonałą sytuację do wyrównania.

Pogoń ostatecznie przegrała 3:4, mimo że nie była zespołem słabszym od rywali. Tak jak w poprzednich meczach ze Sportisem brakowało szczęścia pod bramką, a rywale byli do bólu skuteczni.

Za tydzień Pogoń zagra na wyjeździe z beniaminkiem IV ligi – Pomorzaninem Serock.

Pogoń Mogilno 3:4 (1:2) Sportis Łochowo

Bramki: 41′ Piotr Mroziński, 66′ (z karnego) Wiktor Mrówczyński, 85′ Adam Kozłowski – 28′, 45′, 74′ Mateusz Góra, 55′ Mateusz Szymański

Czerwona kartka: Mateusz Szymański (57′ za 2 żółtą kartkę), 59′ zawodnik Sportisu z ławki rezerwowych (za 2 żółte)

Pogoń Mogilno: Paweł Mroziński, Błażej Duszyński, Antoni Krajnyk, Maciej Kopiński (62′ Adam Kozłowski), Filip Jagielski, Marcin Kaliski (75′ Antoni Mikuła), Filip Śliwiński, Igor Sobieralski, Mateusz Rościszewski, Piotr Mroziński, Wiktor Mrówczyński