2:0 to niebezpieczny wynik

Pogoń Mogilno pokonała Noteciankę Pakość 5:2. Do przerwy 2:0 prowadził zespół z Pakości.

Spotkanie świetnie rozpoczęli goście – już w 7 minucie grający trener Notecianki Kamil Kala zdobył bramkę z rzutu wolnego. W 11 minucie było już 2:0 dla przyjezdnych po pięknym trafieniu Norberta Rościszewskiego. Taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Pogoń najlepsze sytuacje na zdobycie bramki miała po rzutach wolnych, jednak piłka albo trafiała w mur, albo w piłkochwyt za bramką.

W drugiej połowie na boisku dominowała już Pogoń. Po 30 sekundach udało się już zdobyć bramkę kontaktową po trafieniu wychowanka Notecianki Mateusza Rościszewskiego. Do wyrównania doprowadził w 61 minucie Błażej Duszyński. 5 minut Pogoń była już na prowadzeniu po strzale Mateusza Rościszewskiego. Losy spotkania rozstrzygnęły się w 87 minucie. W polu karnym Mateusz Swojnóg faulował Wiktora Mrówczyńskiego za co otrzymał swoją drugą żółtą kartkę w tym meczu. Rzut karny na bramkę zamienił sam poszkodowany. Ozdoba spotkania była bramka Antoniego Krajnyka po uderzeniu z dystansu w 93 minucie.

Pogoń Mogilno 5:2 (0:2) Notecianka Pakość

Bramki: 46′, 66′ Mateusz Rościszewski, 61′ Błażej Duszyński, 89′ (z karnego), Wiktor Mrówczyński, 90+3 Antoni Krajnyk – 7′ (z wolnego) Kamil Kala, 11′ Norbert Rościszewski

czerwona kartka: 87′ Mateusz Swojnóg (za 2x ŻK)

Pogoń Mogilno: Paweł Mroziński, Błażej Duszyński, Maciej Kopiński, Antoni Krajnyk, Marcin Kaliski (90+3′ Maciej Siwa), Szymon Lubiński (46′ Kacper Lewandowski), Filip Jagieski, Mateusz Rościszewski, Piotr Mroziński (90+3′ Antoni Mikuła), Igor Sobieralski, Wiktor Mrówczyński (90+3′ Jakub Pęziak)