98 lat Pogoni Mogilno

Dokładnie 98 lat minęło od momentu założenia Klubu Sportowego Pogoń w Mogilnie. 23 maja 1923 roku w sali gdzie mieści się dziś Kino Warzyn z wyniku połączenia założonej w 1920 roku Wandy Mogilno z rok młodszą Polonią powstał klub, który na stałe wpisał się w świadomość mogilnian.

Fuzja pokazała, że w tak małym ośrodku jakim jest Mogilno rację bytu ma tylko jeden silny klub piłkarski. Przez 98 lat działalności Pogoń przeżywała wzloty i upadki, ale mimo trudności i transformacji ustrojowych przetrwała i wychowała całą rzeszę zawodników. W Pogoni nierzadko grały całe pokolenia mogileńskich rodzin. W ostatnich latach mogileński klub kilkakrotnie zmagał się z problemami finansowym, jednak dzięki wsparciu ludzi oddanych Pogoni i Urzędu Miasta i Gminy w Mogilnie udało się wyjść na prostą. Pogoń to nie była tylko sekcja piłki nożnej, w klubie przed laty działały sekcja kolarska, hokeja na trawie, siatkówki kobiet, brydża sportowego, lekkiej atletyki, boksu i sekcja szachowa. Obecnie w klubie oprócz sekcji piłki nożnej jest zespół tenisa stołowego, koszykówki, sekcje brydża i kickboxingu .

 Zespół piłkarzy Pogoni dał dla mieszkańców Mogilna wiele radości i powodów do wzruszeń. W klubie nie zapomina się o wychowaniu młodzieży z duchem sportu, obecnie mamy wszystkie sekcję juniorskie aż od skrzatów.

P