Przed 26 kolejką III ligi

Wydarzeniem 26 kolejki III ligi jest oddanie przez Włocłavię walkowera w meczu z Elaną. Szansę na objecie pozycji lidera będzie miał Lech II Poznań.

Nie dojdzie do skutku mecz Włocłavii z Elaną Toruń. Gospodarze oddali punkty torunianom walkowerem. Zarząd klubu z Włocławka opublikował na stronie internetowej klubu powody tego posunięcia – Decyzja spowodowana jest piętrzącymi się wymogami dotyczącymi ochrony naszego obiektu. Klub przede wszystkim nie jest w stanie sprostać finansowo kosztom ochrony (około 12 tys. zł) w dniu meczu w wymaganej formie oraz zapewnić zabezpieczenia terenów prywatnych przylegających do niego. Ponadto informacje jakie przekazała nam Komenda Miejska Policji we Włocławku o ewentualnym przybyciu antagonistycznie nastawionych kibiców drużyny Elany Toruń w dużej liczbie utwierdziły nas do podjęcia tej decyzji. Mimo wielu starań i wysiłków podjętych od dłuższego czasu nie udało się nam tego doprowadzić do organizacji tego meczu z udziałem kibiców.. Wiosną torunianie zdobyli już 20 punktów i są coraz bliżej miejsca dającego utrzymanie w lidze. Był to już 3 walkower na korzyść niepokonanej wiosną Elany w tym roku, wcześniej zespół Roberta Kościelaka zainkasował punkty za mecze z wycofanym z rozgrywek zespołem Fogo Luboń i z Notecianką Pakość, która oddała walkowera z tego samego powodu co Włocłavia.

Notecianka Pakość w ostatniej kolejce zdobyła pierwsze wiosną po sensacyjnej wygranej 2:1 w Solcu Kujawskim. W środę na tym samym boisku Notecianka przegrała w Pucharze Polski 1:2 tracąc decydującą bramkę w 92 minucie. W sobotę zespół z Pakości zagra na własnym boisku z Nielbą Wągrowiec. Jesienią Nielba wygrała 3:2.

Słabo spisujący się wiosną Grom Plewiska będzie miał okazję na przełamanie – na swoim boisku zespół Pawła Kutyni zagra z mającą nikłe szansę na utrzymanie Cuiavią Inowrocław. Oba zespoły zdobyły wiosną tylko po 3 punkty.

Wda Świecie podejmować będzie Polonię Leszno. Zespół gości wiosną wygrał wszystkie mecze na własnym boisku, ale w delegacji przegrała z Cuiavią Inowrocław i Centrą Ostrów. Wyjazdowy dorobek podreperowała wygrana walkowerem z Fogo Luboń. Polonia w środę grała półfinał Pucharu Polski okręgu leszczyńskiego, w którym pokonała po rzutach karnych Dąbroczankę Pępowo. Wda przed tygodniem wywiozła jedne punkt z Kleczewa i jeśli chce jeszcze zachować szansę na zajęcie pierwszego miejsca musi wygrać sobotni mecz.

Polonia Środa zagra z aspirującym do zajęcia pierwszego miejsca w III lidze Lechem II Poznań. Faworytem tego spotkania jest zespół Lecha, który po porażce na inaugurację wiosny z Centrą Ostrów odniósł 5 kolejnych zwycięstw. Przed tygodniem Lech II nie grał, ponieważ kilku zawodników zagrało sparing w pierwszym zespole. Polonia w środę w Pucharze Polski przegrała z Unii Swarzędz 0:2. Lech II zagra w drugim półfinale PP 4 maja z oldbojami Lecha. Tym samym mecz 28 kolejki, w którym Lech II miał podejmować Sokoła Kleczew został przeniesiony na 21 maja i odbędzie się na boisku w Kleczewie (Lech II wystąpi w roli gospodarza).

Unia Swarzędz podejmie na swoim boisku lidera III ligi – Sokoła Kleczew. Oba zespoły grają w kratkę – Sokół nie licząc walkowera z Fogo wygrała, zremisowała i przegrała po 2 mecze. Unia zdobyła w tym roku 8 punktów i cały czas jest zagrożona spadkiem.

GKS Dopiewo zagra z ofensywnie usposobionym  Startem Warlubie. Wszystkie atuty poza boiskiem rywali są po stronie Startu.

Punkty walkowerem za mecz z wycofanym Fogo Luboń otrzyma w tej kolejce Unia Solec.

26 kolejka III ligi (sobota, 26 kwietnia):

15:00 Unia Swarzędz – Sokół Kleczew

16:00 Polonia Środa Wielkopolska – Lech II Poznań

16:00 GKS Dopiewo – Start Warlubie

17:00 Wda Świecie – Polonia 1912 Leszno            

17:00 Notecianka Pakość – Nielba Wągrowiec

17:00 Centra Ostrów Wielkopolski – Pogoń Mogilno

17:00 Grom Plewiska –  Cuiavia Inowrocław

Włocłavia Włocławek 0:3(wo) Elana Toruń

Fogo Luboń 0:3(wo) Unia Solec Kujawski