Cenna wygrana Pogoni!

Na zakończenie rundy jesiennej Pogoń Mogilno pokonała Legię Chełmża 3:1 (2:1).

W spotkaniu broniącej się przed spadkiem Legii Chełmża z Pogonia, niespodziewanie gospodarze z Chełmży nie skoncentrowali się na obronie, tylko zaatakowali bramkę Tomasza Wachowiaka.

Jak się okazało nie było to dobre posunięcie W 10 minucie obrońcy Legii nie upilnowali Rafała Laksa, który znalazł się w sytuacji sam na sam i po minięciu bramkarza skierował piłkę do pustej bramki.

Już w 23 minucie boisko musiał opuścić odczuwający jeszcze skutki kontuzji ze spotkania z Gopłem (stłuczona ręka) – Błażej Duszyński, na boisku zastąpił go Tomasz Gorgoń.

Po dwóch kwadransach było już 2:0 dla Pogoni – Wiktor Mrówczyński zdobył fantastyczną bramkę uderzył z około 15 metrów przewrotką i umieścił piłkę tuż pod poprzeczką bramki. Był to jego 10 gol w tym sezonie.

Legioniści kontaktową bramkę zdobyli w 36 minucie – rzut karny po faulu Rafała Laksa wykorzystał Patryk Smolarz. Miejscowi w 45 minucie powinni stanąć przed szansą zdobycia drugiej bramki z rzutu karnego, ale arbiter nie zakwalifikował starcia Damiana Kempskiego z Patrykiem Smolarzem jako faulu obrońcy Pogoni.

W przerwie trener Pogoni – Arkadiusz Glaza dokonał drugiej zmiany wprowadzając w miejsce Damiana Malczewskiego rezerwowego Dariusza Lewandowskiego. Dla napastnika z Janikowa był to dopiero drugi występ w tym sezonie, wcześnie wystąpił jedną minutę w meczu z Krainą Sępólno.

Rafał Laks podobnie jak w pierwszej połowie rozpoczął od mocnego uderzania piłką … w twarz rywala, który potrzebował dobrej minuty, żeby wstać na nogi.

W 56 minucie po podaniu Gorgonia w świetnej sytuacji znalazł się Lewandowski , jednak nie potrafił on skierować piłki do bramki.

W 60 minucie po wrzutce Gorgonia z autu głową minimalnie nad poprzeczką uderzał Laks. Kilka minut później sytuacje sam na sam zmarnował Krzysztof Szal.

Gospodarze w drugiej połowie również tworzyli sobie dogodnie sytuacje. Warte odnotowania są akcje z 72 minuty kiedy piłkę zmierzającą do bramki po strzale zawodnika Legii wybijał Damian Kempski i strzał Patyka Smolarza z 75 minuty.

Pogoń pozbawiła Legię złudzeń w 80 minucie, kiedy to po strzale Tomasza Gorgonia zdobyła trzecią bramkę ustalając wynik spotkania na 3:1.

W sobotę Pogoń zagra ostatni mecz w tym roku. Przeciwnikiem mogilnian będzie LTP Lubianie. W pierwszej kolejce na stadionie w Mogilnie podopieczni Arkadiusza Glazy wygrali 5:2.

Legia Chełmża 1:3 Pogoń Mogilno

Bramki: Patryk Smolarz 36’ (z karnego) – Rafał Laks 10’, Wiktor Mrówczyński 30’, Tomasz Gorgoń 80’

Pogoń Mogilno:Wachowiak, Duszyński (23’ Gorgoń), Arent, D.Kempski, Ł.Kempski, Laks (71’ Oblizajek), Maciejewski, Malczewski (46’ Lewandowski), Czaplewski-żk, Mrówczyński (89’ Bembenek), Szal