Ciężki wyjazd do Świecia

Po nieudanym meczu z Nielbą Wągrowiec zawodników Pogoni Mogilno czeka kolejny ciężki wyjazd do Świecia.

Zespół ze Świecia z dorobkiem 12 punktów (3 zwycięstwa, 3 remisy, 1 porażka) zajmuje 4 pozycję w tabeli ze stratą 5 punktów do lidera z Ostrowa Wielkopolskiego. Od czterech spotkań Wda nie odniosła zwycięstwa, po serii 3 kolejnych zwycięstw na początku rozgrywek przyszły trzy kolejne remisy na własnym boisku 2:2 z Sokołem Kleczew, 0:0 z Unią Solec i 2:2 z Ostrovią. Przed tygodniem Wda mimo, że prowadziła w Środzie Wielkopolskiej 1:0 po golu Radosława Maika z 74 minuty przegrała z tamtejszą Polonią 1:2 tracąc bramki w 79 i 83 minucie.

Wda zagra bez pauzującego za czerwoną kartkę Bartosza Czerwińskiego i  kontuzjowanego Adama Reise. Niepewny jest występ Pawła Olszewskiego i Macieja Kota. Po karze za czerwoną kartkę do składu wraca Piotr Żurek.

Zespoły Pogoni i Wdy w tym roku dwukrotnie zmierzyły się ze sobą w spotkaniach towarzyskich – zimą przy blisko 20 stopniach mrozu 2:1 po golach Leszka Arenta (z karnego)  i Dawida Deresiewicza wygrała Pogoń. Latem Wda rozgramiała Pogoń aż 4:1 honorowego gola dla Pogoni z rzutu karnego zdobył Leszek Arent .

Ostatni raz w lidze graliśmy z Wdą w sezonie 2008/2009. W Świeciu skazywana przed meczem na pożarcie Pogoń po dobrym meczu przegrała 2:1(gol dla Pogoni – Leszek Owczarzak). W Mogilnie Pogoń przegrała 1:4. Po tym sezonie Pogoń spadła do okręgówki, natomiast Wda awansowała do III ligi.

Pogoń w swoje historii tylko raz wygrała w Świeciu, było to 26 sierpnia 1979 roku.

W zespole Wdy w rundzie wiosennej sezonu 2010/2011 grał Krzysztof Szal. Wystąpił on w 12 spotkaniach i zdobył jedną bramkę.

Początek sobotniego meczu w Świeciu godzina 16:00

Sędzią głównym będzie Mateusz Gajewski ze Złotopola, na liniach pomagać mu będą Łukasz Bania (Toruń) i Mikołaj Chromiński (Ciechocinek)