Derby dla Kujawianki

Kujawianka Strzelno okazała się lepsza w derbowym spotkaniu z Pogonią Mogilno 0:3.
Mecz rozpoczął się znakomicie dla zawodników Edwarda Abrama już w 44 sekundzie Damian Lewandowski otworzył wynik spotkania. Pogoń długo nie mogła otrząsnąć się po stracie bramki w zagraniach Pogonistów brakowało dokładności a strzały na bramkę albo blokowali obrońcy albo przelatywały obok bramki. Dlatego do szatni oba zespoły schodziły przy wyniku 0:1.
W składzie na 2 połowę Arkadiusz Glaza dokonał 2 zmian w miejsce Roberta Szutkowskiego i Błażeja Duszyńskiego wprowadził Dawida Deresiewicza i Roberta Matelskiego . Zmiany dały wymierny efekt Pogoń przyśpieszyła i zaczęła stwarzać coraz groźniejsze sytuacje podbramkowe. Praktycznie do 60 minuty mogilnianie nie schodzili z połowy Kujawianki. Niestety strzały Czaplewskiego, Deresiewicza, Matelskiego oraz Rabinka nie znalazły drogi do bramki bardzo dobrze dysponowanego Tomasza Młynarka. Co się nie udał Pogoni udało się Kujawinace w 64 minucie po klasycznej kontrze Lewandowski zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu . Na domiar złego kilka minut wcześniej w starciu z Młynarkiem Maciej Rabinek odniósł groźnie wyglądającą kontuzje i musiał opuścić boisko. W 81 minucie Lewandowski gdyby nie interwencja Kaźmierczaka skompletował by hattricka. W 88 minucie Tomasza Warzecha ustalił wynik spotkania na 0:3. I pierwsza porażka zespołu pod wodzą Arkadiusza Glazy stała się faktem.
Skazywana przez wielu na porażkę Kujawianka Strzelno mimo, że w całym meczu przeprowadziła tylko 5 kontrataków zdołała zaaplikować Pogoni aż 3 bramki i wywieść z Mogilna komplet punktów. Zawodnicy Pogoni razili nieporadnością pod bramką, sporo do życzenia pozostawały stałe fragmenty gry. Kujawianka sprawiła doskonały prezent prezesowi klubu Marcinowi Czaplickiemu , który wczoraj zmianił stan cywilny. Za tydzień Pogoń pojedzie do Wójcina (niedziela godz. 11:00) na mecz z Kujawskim Pograniczem Jeziora Wielkie i każdy inny wynik niż wysoka wygrana Pogoni będzie porażką Pogoni, zważywszy, że nasi najbliżsi rywale przegrali dziś w Lipnie 7:2

Pogoń Mogilno: Krzysztof Kaźmierczak, Duszyński (46′ Deresiewicz), Gorgoń, Maciejewski, Konopiński, Wypijewski, Pluciński, D.Malczewski, Czaplewski, Szutkowski (46′ Deresiewicz) , Rabinek (66′ Glaza)

P