Fatalny mecz Pogoni z Wdą

Pogoń Mogilno uległa Wdzie Świecie 0:3. Było to jedno z najsłabszych spotkań Pogoni w rundzie jesiennej.

Wda bliska objęcia prowadzenia była już w 15 sekundzie meczu, kiedy to Pogoń uratował słupek. W 4 minucie mogilnianie stracili bramkę po uderzeniu Oskara Januszewskiego. W 10 minucie na 2:0 dla Wdy podwyższył Łukasz Chruścicki. Po chwili mogło być już 3:0, ale w sytuacji sam na sam obok bramki strzelił Januszewski. Do końca pierwszej połowy przeważała Wda.

W drugiej połowie do głosu doszła Pogoń, ale nadzieję na korzystny wynik rozwiał w 72 minucie Tymoteusz Majka, który po rykoszecie zdobył 3 bramkę dla Wdy.

W 66 minucie Paweł Mroziński obronił rzut karny wykonywany przez Łukasza Chruścickiego. Pogoń również zmarnowała karnego – w 90 minucie Wiktor Mrówczyński uderzył nad bramką z jedenastego metra.

Za tydzień czeka wyjazdowy mecz z Notecią Łabiszyn.

Pogoń Mogilno 0:3 (0:2) Wda Świecie

Bramki: – 5′ Oskar Januszewski, 11′ Łukasz Chruścicki, 72′ Tymoteusz Majka

Pogoń Mogilno: Paweł Mroziński, Kacper Lewandowski (74′ Maciej Siwa), Maciej Kopiński (37′ Bartłomiej Delekta), Błażej Duszyński, Marcin Kaliski (74′ Szymon Lubiński), Antoni Krajnyk, Mateusz Rościszewski, Krzysztof Chojnacki (64′ Adam Kozłowski), Igor Sobieralski, Piotr Mroziński, Wiktor Mrówczyński

P