Gazeta Pomorska: “Arkadiusz Glaza został nowym trenerem..”.

Miniony sezon był kiepski w wykonaniu zespołu. Podopieczni Tomasza Wonorskiego zajęli dopiero 14. pozycję w IV lidze i zanotowali spadek.
– Mimo, że nie winiliśmy trenera za degradację do V ligi, postanowiliśmy dokonać zmiany na stanowisku szkoleniowca – mówi Sławomir Woźniak, prezes mogileńskiego klubu. – Zdecydowaliśmy się postawić na Arkadiusza Glazę, który osiągał w przeszłości dobre wyniki z drużynami z naszego regionu.
Glaza ma niespełna 38 lat. Jako piłkarz występował w m.in. Arce Gdynia, Elanie Toruń, KP Konin czy Polonii Bydgoszcz. Później jako grający trener osiągał dobre rezultaty ze Spartą Janowiec Wielkopolski i Dębem Barcin. Ostatnio prowadził Zamek Gołańcz, ekipę z pilskiej ligi okręgowej.
– Tomasz Wonorski otrzymał od nas propozycję gry w Pogoni. Być może także poprowadzi, którąś z drużyn młodzieżowych – wyjawia Woźniak.
W środę o godz. 17. mogilnianie rozpoczną przygotowania do nowego sezonu. Na zajęciach ma pojawić się trzech nowych zawodników.
– Chęć gry w naszym klubie wyrazili gracze Dębu – Damian Malczewski, Mariusz Konopiński i Robert Szutkowski – informuje prezes Pogoni.
Malczewski jest wychowankiem mogileńskiego klubu. Także Konopiński występował już w Pogoni. Przedstawiać również nie trzeba Szutkowskiego.
– Nowy trener nie będzie mógł skorzystać z Bartłomieja Sobieralskiego, który zerwał mięsień czworogłowy. Trudności z pogodzeniem studiów i treningów będzie miał natomiast Marcin Wilk – dodaje Woźniak.
W której grupie?
Okręgowy związek piłkarski nie podał jeszcze składu drużyn, które będą walczyć w dwóch grupach V ligi.
– Liczę, że trafimy do grupy inowrocławsko-włocławskiej. Słyszałem jednak, że być może przyjdzie nam grać w grupie bydgosko-toruńskiej. Czekamy na wieści z KPZPN – zaznacza prezes Pogoni.
Wiele wskazuje, że rywalami zespołu Arka Glazy będą jednak: Kujawiak Kowal, Ziemowit Osięciny, Sparta Janowiec Wlkp., BrzyskoRol Brzyskorzystewko, Gopło Kruszwica, Pałuczanka Żnin, Kujawianka Strzelno, Jagiellonka Nieszawa, MGKS Lubraniec, Szubinianka Szubin, Noteć Łabiszyn, Kujawianka Izbica Kujawska, Zgoda Chodecz, Kujawy Markowice i Tarant Wójcin.
Pogoń rozegra szereg sparingów. Zmierzy się z Cuiavią Inowrocław, Zjednoczonymi Trzemeszno, Gopłem oraz juniorami starszymi Zawiszy Bydgoszcz. Wystąpi też w dwóch turniejach, które odbędą się w Gębicach i Mogilnie

P