Glaza następcą Wonorskiego.

Następca Tomasza Wonorskiego na stanowisku trenera Pogoni Mogilno został Arkadiusz Glaza.
Urodzony 19 września 1971 w Starogardzie Gdańskim Arkadiusz Glaza jest wychowankiem Wierzycy Starogard Gdański z której w 1994r przeszedł do Arki Gdynia gdzie grał przez 3 sezony by później trafić do Elany Toruń (zagrał tam 3 sezony z przerwą na sezon w KP Konin). Kolejne lata spędził w niższych ligach w sezonie 2002/2003 w rudzie jesiennej grał w LTP Lubanie , które spadło z IV ligi i wiosną w Wiśle Nowe ( 3 miejsce w IV lidze). Kompletnie nieudany był jego epizod w Polonii Bydgoszcz. Zespół z Bydgoszczy nie ukończył rundy jesiennej III ligi i został wycofany z rozgrywek.
Z Polonii trafił do Szubinanki Szubin gdzie rozegrał dwie rundy by wiosną 2005 roku przejść do Sparty Janowiec . Zespół prowadzony przez Andrzeja Bembniste rywalizował wtedy o zwycięstwo w „okręgówce” z Pogonią Mogilno, ostatecznie Sparta zajęła 1 miejsce, a mogilnianie awans do IV ligi wywalczyli w barażach. Glaza trafił w tym sezonie 3 razy do siatki rywali. Sezon 2005/2006 nie był już tak udany dla zespołu z Janowca, która spadła do „okręgówki” mimo to Glaza z 7 bramkami był najlepszym strzelcem zespołu. Mimo spadku został w Janowcu i w sezonie 2006/2008 już jako grający trener zajął 3 pozycje w tabeli (do awansu zabrakło 3 punktów). A sam Glaza aż czternastokrotne trafiał do siatki rywali. Upragniony awans przyszedł rok później i Sparta zdobywając mistrzostwo klasy okręgowej wróciła do grona IV-ligowców ( Arkadiusz Glaza zdobył 10 bramek w tym sezonie).
Mimo awansu Arkadiusz Glaza opuścił Janowiec i objął posadę grającego trenera w Dębie Barcin. Jego przygoda w tym klubie potrwała tylko pół roku w 15 meczach pod wodzą Glazy Dab zdobył 23 punkty (6 zwycięstw, 5 remisów, 4 porażki, stosunek bramkowy 38-24 ), które dawały 7 miejsce w tabeli. Jako zawodnik w 12 spotkaniach zdobył 3 bramki, przy 4 asystował i raz został upomniany żółta kartką. Jako ciekawostkę dodajmy, że jesienią zagrał w Mogilnie w dniu swoich urodzin W rundzie wiosennej Glaza prowadził Zamek Gołańcz – pilska okręgówka z którym spadł do A-klasy (18 punktów, 6 zwycięstw 0 remisów 10 porażek , stosunek bramkowy 29-42 )
W najbliższą środę 8 lipca o godzinie 17:00 odbędzie się spotkanie nowego trenera z zawodnikami oraz pierwszy trening.
Wonorski mimo zwolnienia z posady otrzymał propozycje dalszej gry w Pogoni. Przypomnijmy, że Wonorski jako zawodnik Pogoni grał od lipca zeszłego roku gdy zespół prowadzony był przez Dariusza Kołackiego, w październiku po serii porażek zanotowanych przez pogonistów objął posadę pierwszego trenera. W 20 meczach pod wodzą Tomasza Wonorskiego Pogoń zdobyła 13 punktów (3 zwycięstwa, 4 remisy, 13 porażek, stosunek bramkowy 31-46 )
Na pierwszym treningu powinna pojawić się trójka zawodników Dębu Barcin. Będą to Damian Malczewski – wychowanek Pogoni Mogilno, Mariusz Konopiński – były zawodnik Pogoni strzelec bramki w Serocku, która dała nam awans do IV ligi oraz Robert Szutkowski.

P