Gniewkowo pokonane

Zwycięstwem 4:1 zakończyło się dzisiejsze sparingowe spotkanie z Unią Gniewkowo. Zespół z Gniewkowa prowadził były trener Pogoni – Grzegorz Nowaczyk.

Trener Wiesław Borończyk miał do dyspozycji aż 22 zawodników. Po kontuzji śródstopia przez całą pierwszą połowę zgrał  Adam Wanecki, dla którego był to pierwszy mecz w tym roku.  W kadrze było aż 4 bramkarzy, dlatego Mateusz Lisek w końcówce drugiej połowy zagrał w polu. .

Pogoń objęła prowadzenie już na początku meczu po fantastycznym uderzeniu z 25 metrów będącego ostatnio w wysokiej formie Damiana Malczewskiego. Na 2:0 podwyższył w 25 minucie Jacek Wojciechowski i takim wynikiem zakończyła się pierwsza połowa. Duża w tym zasługa świetnie dysponowanego tego dnia bramkarza Unii – Zbigniewa Baranowskiego.

Unia zdobyła kontaktową bramkę w 60 minucie po uderzeniu Mikołaja Ciejka, jednak ostanie słowo należało do Pogoni – najpierw po rzucie wolnym wykonywanym przez Bartosza Przybysza uderzeniem głową bramkę zdobył Dawid Kierzek, w ostatniej akcji meczu Wiktor Mrówczyński po akcji sam na sam zamienił podanie od Bartłomieja Czaplewskiego na bramkę.

W sobotę Pogoń zagra mecz z Szubinianką Szubin. Jeśli pogoda pozwoli odbędzie się on na naturalnej nawierzchni w Szubinie o 12:00, a jeśli nie to na sztucznym boisku Chemika Bydgoszcz o 18:00/

Pogoń Mogilno: Wanecki, Duszyński, Krajnyk, D.Kempski, Ł.Kempski, Wojciechowski, Malczewski, Maciejewski, Kopliński, Plewa, K. Szal

Zawodnicy rezerwowi: Lisek, Wachowiak, Kaźmierczak, Gorgoń, Jagielski, Czaplewski, Przybysz, Mrówczyński, Kierzek, A. Szal, Szymański