Grad goli, Pogoń w 1/4 Pucharu Polski

Aż 8 bramek zobaczyli kibice w ostatnim meczu Pogoni Mogilno w tym roku. Mogilnianie zasłużenie awansowali do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Pogoń otworzyła wynik meczu już w 38 sekundzie – Damian Malczewski posłał prostopadłą piłkę do Dawida Kierzka, ten dośrodkował w pole karne, piłka odbiła się jeszcze od nogi obrońcy i trafia do Jarosława Plewy, który  pokonał Jakuba Kaczmarka zastępującego między słupkami bramki Notecianki Marcina Ciesielskiego.

W 16 minucie było już 2:0 – mogilnianie przejęli piłkę na środku boiska, Kierzek podał do Plewy, ten uruchomił długim podaniem Karola Koplińskiego, pomocnik Pogoni minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Do przerwy mimo kilku świetnych sytuacji Pogoń prowadziła tylko 2:0. Zespół Wiesława Borończyka posiadał olbrzymią przewagę, Notecianka tylko kilka razy zagroziła bramce naszego zespołu.  W 45 minucie w słupek uderzył Kopliński.

Nieoczekiwanie w 55 minucie goście zdobyli bramkę kontaktową po pięknym uderzeniu Adama Wiśniewskiego.

W 64 minucie z boku boiska dośrodkował Czaplewski, przy próbie wybicia piłki skiksował Leszek Polaszewski i Plewa po ograniu jeszcze jednego obrońcy zdobył 3 bramkę dla Pogoni.

Niestety dwie minuty później bramkę zdobyli piłkarze Notecianki po uderzeniu głową przez Mikołaja Bednarka.

Ostatnie słowo należało jednak do Pogoni – w 74 minucie prostopadłe podanie Kierzka na swoją 3 bramkę w tym meczu zamienił Plewa, a w 79 minucie po podaniu Jacka Wojciechowskiego strzałem do pustej bramki swojego pierwszego gola w barwach Pogoni zdobył Dawid Kierzek.

W 86 minucie rozmiary porażki zmniejszył Damian Tofil wykorzystując sytuację sam na sam.

Po tym zwycięstwie Pogoń awansowała do ćwierćfinału Pucharu Polski, który odbędzie się prawdopodobnie tydzień przed inauguracją rundy wiosennej III ligi.

Pogoń Mogilno 5:3 Notecianka Pakość

Bramki: Jarosław Plewa 1, 64, 74, Karol Kopliński 16, Dawid Kierzek 79 – Adam Wiśniewski 55, Mikołaj Bednarek 66, Damian Tofil 86

Pogoń Mogilno: Wachowiak, Duszyński, D.Kempski, Krajnyk, Ł.Kempski, Przybysz (46’ Czaplewski),  Malczewski (62’ Malczewski), Maciejewski, Kierzek (80’ Mrówczyński),  Kopliński (46’ J.Wojciechowski), Plewa