III-ligowiec pokonany!

Spotkaniem z Victorią Koronowo Pogoń Mogilno zainaugurowała serie meczów sparingowych. Pogoń niespodziewanie pokonała zespół z III ligi 3:1 (0:1).
Spotkanie zostało rozegrane na sztucznej murawie przy stadionie bydgoskiego Zawiszy.
Pierwsza połowa w wykonaniu obu zespołów pozostawiała wiele do życzenia. Akcje były szarpane, sytuacji bramkowych było jak na lekarstwo. Piłkarze mieli duże problemy z grą na zmrożonej sztucznej murawie.
W wyjściowej jedenastce zagrał testowany Jakub Klasło. Zawodnik z Bydgoszczy w kilku sytuacjach dobrze się zastawiał i zgrywał piłkę do partnerów z zespołu.
Pogoń przegrywała po pierwszej połowie 0:1. Bramka dla zespołu z Koronowa padła w 12 minucie.
W przerwie trener Arkadiusz Glaza dokonał czterech zmian. Na boisku pojawili się Mikołaj Kleczewski, Karol Kopliński, Dawid Deresiewicz i Wiktor Mrówczyński.
Za ewidentny faul w polu karnym na tym ostatnim sędzia w 56 minucie podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Damian Malczewski.
Dwie minuty po tej bramce Malczewski i Bartosza Czaplewski zostali zmienieni przez Huberta Bembenka i Mateusza Oblizajka.
Z bardzo dobrej strony pokazał się urodzony w 1993 roku Mateusz Oblizajek. Nie bał się wziąć ciężaru gry na siebie. Oddał kilka groźnych strzałów w tym jeden naprawdę efektowy i tylko świetna interwencja bramkarza uchroniła Victorię przed stratą bramki. Jeśli ten zawodnik w kolejnych spotkaniach zaprezentuje się równie dobrze to możemy mieć w zespole wartościowego zmiennika będącego jeszcze młodzieżowcem.
W 64 minucie po dośrodkowaniu Bartosza Przybysza bramkę dającą Pogoni prowadzenie zdobył uderzeniem głową nominalny środkowy obrońca – Damian Kempski.
W 89 minucie po podaniu Przybysza piłkę do siatki skierował Dawid Deresiewicz jednak sędzia uznał, że znajdował się on na spalonym.
W doliczonym czasie gry Deresiewicz zauważył wysuniętego bramkarza i zdecydował się na uderzenie z około 30 metrów. Piłka ku zdziwieniu bramkarza rywali wpadła do bramki.
Kolejny sparing Pogoń rozegra w sobotę o godzinie 12:00 na sztucznej murawie w Bydgoszczy. Przeciwnikiem będzie inny III ligowy zespół – Wda Świecie.

Pogoń: Wachowiak, Duszyński (46′ Kleczewski), Szyszkowski, Kempski, Przybysz, Maciejewski, Szutkowski (46′ Kopliński), Malczewski (66′ Oblizajek), Wojciechowski (46′ Deresiewicz), Czaplewski (66′ Bembenek), Klasło (46′ Mrówczyński)