Inauguracja poniżej oczekiwań.

Nie udał się piłkarzom Pogoni inauguracyjny mecz o mistrzostwo III ligi z Ostrovią Ostrów Wielkopolski. Mogilnianie ulegli gospodarzom, aż 4:1 z czego 3 bramki stracili w drugiej połowie. Pierwszą bramkę w meczu i jedyną dla Pogoni strzelił Jarosław Plewa.

Już w 4 minucie pogoniści wyszli na prowadzenie. Bramkę po bardzo dobrym podaniu Krzysztofa Szala strzelił niezawodny Jarosław Plewa. W kilku kolejnych minutach szybko wyrównać próbowali piłkarze gospodarzy. Z marnym skutkiem. Wtedy to pogoniści zaczynją coraz to śmielszych ataków. Bardzo dobre podania Szala niestety nie dochodzą, raz do Plewy, później do Wojciechowskiego. 21 minuta to kombinacyjna gra piłkarzy Ostrovii. Po odegraniu piłki piętką w polu kranym, pewnie interweniuje Adam Wanecki. Pięć minut później w dogodnej sytuacji do zdobycia bramki znajduje się Stawiński. Dwa jego strzały blokują obrońcy Pogoni, trzeci ląduje w rękach mogileńskiego bramkarza. Sześć minut przed przerwą zawodnicy Arkadiusza Glazy byli o krok od podwyższenia prowadzenia. Po podaniu Jacka Wojciechowskiego, Adam Szal z 25 metrów uderza w poprzeczkę! Niestety, sytuacja z 39 minuty zemściła się, bo już po trzech minutach było 1:1. Bramkarz Ostrovii wybija piłkę z rzutu wolnego, piłka która odbiła się na 25 metrze przelatuje nad fatalnie interweniującym Tomaszem Gorgoniem, a napastnik Ostrovii strzałem w długi słupek po ziemi wyrównuje stan meczu.
W przerwie meczu trener Glaza dokonuje dwóch zmian. Za kontuzjowanego Mirosława Maciejewskiego (odwieziony do szpitala) wchodzi Damian Malczewski, zaś Jarosława Plewę zmienia Rafał Laks.
Początek drugiej połowy to nieśmiałe ataki beniaminków III ligi. Dobre interwencje defensywy obu zespołów, chronią przed utratą bramki. W 58 minucie Malczewski bardzo dobrze przerzuca do Laksa, niestety tym razem obrońca okazuje się szybszy. Minutę później, drugiego gola w tym meczu dla Ostrovii strzela Stawiński. Niestety Pogoń przegrywa, choć wynik nie odzwierciedla boiskowych zmagań. Kolejne minuty to coraz śmielsze ataki ostrowian. W 73 minucie Bartłomieja Czaplewskiego zmienia Wiktor Mrówczyński. 81 minuta, to kolejna doskonała okazja dla pogonistów na zdobycie bramki. Po zamieszaniu w polu karnym piłka dociera do Antoniego Krajnyka, którego strzał ląduje na poprzecce! Zabrakło szczęścia… Szczęcie za to uśmiechnęło się w 84 minucie Szymanowskiemu, który strzałem w długi słupek podwyższa prowadzenie gospodarzy na 3:1. Kilka zmian taktycznych w Ostrovii. Sędzia dolicza trzy minuty do regulaminowego czasu gry. W 91′ Gościniak ustala wynik spotkania na 4:1.

Pogoń: Adam Wanecki, Antoni Krajnyk, Leszek Arent-żk, Tomasz Gorgoń, Bartosz Przybysz, Adam Szal-żk (80′ Dawid Kierzek), Mirosław Maciejewski (46′ Malczewski), Bartłomiej Czaplewski (73′ Mrówczyński), Jacek Wojciechowski, Krzysztof Szal, Jarosław Plewa (46′ Laks)