IV liga wraca, ale jeszcze bez Pogoni.

W weekend do gry po tygodniowej przerwie spowodowanej wprowadzeniem nowych obostrzeń dotyczących sportu amatorskiego wrócą piłkarze IV ligi. W 19 kolejce Pogoń pauzuje.

W poniedziałek do klubów K-PZPN wysłał opinie prawną oraz wzór dokumentów umożliwiających prowadzenie treningów oraz rozgrywanie spotkań ligowych. Umowy stypendialne z zawodnikami podpisało wszystkie 19 drużyn występujących w IV lidze. Początkowo wyłamały się zespoły Chełminianki Chełmno, Kujawiaka Kowal i Orląt Aleksandrów Kujawski, jednak w czwartek rano K-PZPN podał, że one również spełniły warunki gry.

Pogoń w 19 kolejce według terminarza pauzuje. Uwaga mogilnian będzie skupiona na meczu w Brodnicy, gdzie miejscowa Sparta podejmować będzie Legię Chełmża. Mecz zadecyduje, który z zespołów zajmie 7 pozycję w tabeli dającą ostatnie miejsce w grupie mistrzowskiej IV ligi. Przed tym meczem Pogoń ma 29 punktów, Sparta i Legia mają 3 punkty mniej.

wygrana Sparty – Sparta zrówna się punktami z Pogonią. Kolejnym warunkiem w ustalaniu pozycji w tabeli jest mecz bezpośredni Sparty z Pogonią. Jako, że padł w nim remis zadecyduje stosunek bramkowy w całym sezonie. Pogoń ma +1 bramkę, natomiast Sparta już teraz +5 bramek i to ona w przypadku zwycięstwa przeskoczy Pogoń i zagra w grupie mistrzowskiej 

Remis – Pogoń zajmie 7 miejsce. O miejscach 8-10 będzie decydować mecz Lecha Rypin z Unią Gniewkowo. Jeśli nie będzie w nim remisu, to 3 zespołu będą mieć po 27 punktów. Przy wygranej Lecha zajmie on 10 miejsce w tabeli za Spartą Brodnica i Legią Chełmża, z którymi przegrał swoje mecze. Przy wygranej Unii Gniewkowo przy równej ilości punktów przeskoczy ona Spartę Brodnica i zajmie 8 miejsce.

wygrana Legii – Legia zrówna się punktami z Pogonią, ale dzięki wygranej 2:1 w Chełmży 7 miejsce przypadnie drużynie Pogoni.

Mecze Chełminianki Chełmno z BKS-em Bydgoszcz i Orląt Aleksandrów Kujawski z Kujawiakiem Kowal zostaną rozegrane po zmianie obostrzeń uniemożliwiających grę piłkarzom o statusie amatora.

Sytuacja z rozegraniem najbliższej kolejki może się jeszcze zmienić, jeśli zostaną wprowadzone przez Rząd nowe ograniczenia i zakazy.

Mecze już rozegrane:
Zawisza Bydgoszcz 2:1 Start Pruszcz
KS Brzoza 1:4 Wda Świecie (mecz rozegrano w Świeciu)
Piątek 26 marca:
19:30 Chemik Bydgoszcz – Sportis Łochowo
Sobota 27 marca:
14:00 Cuiavia Inowrocław – Kujawianka Izbica Kujawska
14:00 Lech Rypin – Unia Gniewkowo
14:00 Sparta Brodnica – Legia Chełmża
14:00 Chełminianka Chełmno – BKS Bydgoszcz
15:30 Orlęta Aleksandrów Kujawski – Kujawiak Kowal
17:00 Lider Włocławek – Włocłavia Włocławek

Pauzuje Pogoń Mogilno

P