IV liga wróci w weekend, V liga musi poczekać

Od soboty obowiązuje lockdown, obostrzenia dotknęły również sport. Ograniczenia potrwają od 20 marca do 9 kwietnia.

Rozgrywki od Ekstraklasy do III ligi są rozgrywane planowo, ale z zachowaniem wprowadzonych wcześniej ograniczeń, z których najistotniejszy jest brak kibiców na trybunach. Podobnie rozgrywane są wszystkie rozgrywki młodzieżowe.

W związku w tym K-PZPN odwołał rozgrywki od IV ligi w dół w terminach od 20 marca do 9 kwietnia. Obiekty sportowe zostały zamknięte dla sportu amatorskiego (za wyjątkiem wcześniej wspomnianych rozgrywek młodzieżowych). W IV lidze przed podziałem została do rozegrania tylko jedna 19 kolejka spotkań. Pogoń w 19 kolejce pauzuje. I swój następny mecz rozegra dopiero po podziale. Nie uda się również rozegrać meczu Okręgowego Pucharu Polski ze Spartą Brodnica ponieważ Sparta ma do rozegrania jeszcze mecz 19 kolejki IV ligi z Legią Chełmża. Ten mecz zadecyduje z jakimi zespołami Pogoń zagra na wiosnę. Jeśli Sparta wygra, to kosztem Pogoni zajmie 7 miejsce dające ostatnie miejsce w grupie mistrzowskiej.

 Jest jednak szansa, że piłkarze IV ligi wrócą do gry już w najbliższy weekend. Do środy kluby mają czas na podpisanie z zawodnikami umów stypendialnych, które wg. treści piątkowego rozporządzenia Rady Ministrów pozwalają na przeprowadzanie treningów i rozgrywanie spotkań mistrzowskich. Zawodnicy Pogoni mają podpisać takie umowy we wtorek. K-PZPN nie planuje takiej ewentualności dla zawodników V ligi, A-klasy i B-klasy. Piłkarze zespołów grających w tych ligach jeśli nie mają zawodowych kontraktów nie mogą do 9 kwietnia trenować i rozgrywać spotkań.  

Rezerwy Pogoni Mogilno w sobotę miały rozegrać mecz z Gopłem Kruszwica. Ten mecz będzie rozegrany w późniejszym terminie. Podobnie jak zaplanowany na 3 kwietnia mecz z Dębem Barcin. W najbliższą sobotę drużyna Tomasza Gorgonia dopisze sobie 3 punkty walkowerem za mecz z wycofanym z rozgrywek Ziemowitem Osięciny.

W piątek udało się rozegrać dwa mecze IV ligi – Zawisza Bydgoszcz pokonał Start Pruszcz 2:1 i KS Brzoza uległ 1:4 Wdzie Świecie (mecz rozegrany w Świeciu, gospodarzem KS Brzoza). Rozegrano również mecz klasy „okręgowej”, w którym Piast Kołodziejewo pokonał w Barcinie Zjednoczonych Piotrków Kujawski 2:0.

P