Juniorzy młodsi o krok od ligi wojewódzkiej

Juniorzy młodsi Pogoni Mogilno pokonali w pierwszym meczu barażowym o awans do ligi wojewódzkiej Pomorzanina Toruń 4:2.

Pogoń pierwszą bramkę zdobyła już w 3 minucie po uderzeniu Mateusza Jankowskiego. W 36 minucie na 2:0 podwyższył ładnym uderzeniem Mikołaj Łuczyszyn.

Kilka minut po przerwie było już 3:0, a piłkę do siatki skierował uderzeniem głową najniższy na boisku Adam Cieślewicz.

Niestety Pomorzanin zaczął odrabiać straty. Po kontrze napastnika rywali faulował Mikołaj Batkowski a jedenastkę uderzeniem w stylu Paneki na gola zamienił jeden z zawodników Pomorzanina. Kilka minut później po szybkim kontrataku Pomorzanin zdobył bramkę kontaktową. Końcówka należała jednak do Pogoni i na 6 minut przed końcem meczu wynik na 4:2 ustalił wprowadzony zaraz po przerwie Mikołaj Lukstaedt.

Pod koniec pierwszej połowy kontuzji śródstopia doznał Mikołaj Kiszka. Uraz wyeliminował go na około 4 tygodnie.

Rewanż już w środę o godzinie 17:00 na boisku Pomorzanina Toruń.

Pogoń Mogilno: Batkowski, Ł. Grzechowiak, Żywica, Wojciechowski, Śmigielski, Łuczyszyn, M. Grzechowiak, Cieślewicz, Jankowski, Łuczak, Kiszka oraz Lukstaedt.