Jutro 1/8 Pucharu Polski ze Spartą Brodnica.

W środę Pogoń będzie nadrabiać pucharowe zaległości. W 1/8 finału Pucharu Polski K-PZPN mogilnianie będą podejmować Spartę Brodnica.

Jest to już 4 podejście do rozegrania tego meczu 6 marca mecz został odwołany z powodu złego stanu boiska, 27 marca mecz nie mógł się odbyć ponieważ Sparta musiała rozegrać przełożony z powodu wprowadzenia lockdownu mecz ostatniej kolejki rundy jesiennej z Legią Chełmża. W trzecim terminie 31 marca zespół z Brodnicy dzień przed meczem zgłosił zagrożenie epidemiologiczne i ponownie mecz nie mógł się odbyć.

Wiosna w wykonaniu Sparty Brodnica wygląda bardzo słabo. W 5 rozegranym meczach drużyna z Brodnicy zdobyła tylko 2 punkty. Razi przede wszystkim skuteczność – w tym roku Sparta  zdobyła tylko jedną bramkę i to w pierwszym meczu z Kujawianką Izbica Kujawska. Dzięki porażce Sparty w meczu z  Legią Chełmża Pogoń Mogilno awansowała od grupy mistrzowskiej. Po porażce z Legią z funkcji trenera Sparty zrezygnował Łukasz Kaliszewski tymczasowo zespół prowadzili Krystian Janczak i Sebastian Brzóska, których przed tygodniem zastąpił zwolniony po zaledwie dwóch spotkaniach w roli trenera Lecha Rypin – Damian Łukasik.

Na zwycięzcę rywalizacji Pogoni ze Spartą będzie czekał zespół z pary Noteć Inowrocław – BKS Bydgoszcz (mecz 28 kwietnia). Na jeden z czwórki zespołów – Pogoń, Sparta, Noteć, BKS w półfinale czeka już Włocłavia Włocławek, która w 1/8 pokonała rezerwy Elany 0:7 i ćwierćfinale Pomorzanina Toruń 1:0.

Pogoń w tym sezonie w pierwszej kolejce IV ligi zremisowała w Mogilnie ze Spartą 1:1. Bramkę z rzutu karnego zdobył Błażej Duszyński.

Dla Pogoni będzie to dopiero drugi w tym roku i pierwszy od 13 marca mecz rozegrany na boisku w Mogilnie.

Początek meczu godzina 17:00. Ze Stadionu Olimpijskiego im. Michała Olszewskiego przeprowadzimy transmisję wideo i relację tekstową.

P