Klęska Pogoni w derbach…

Pogoń Mogilno przegrała wyjazdowe spotkanie z niżej notowaną Notecianką Pakość 1:2. Bramkę dla zespołu z Mogilna zdobył w 15 minucie Jacek Wojciechowski.

Kibice doczekali się pierwszego gola już po kwadransie gry. Z rzutu wolnego, po faulu na Wiktorze Mrówczyńskim bramkę zdobył Jacek Wojciechowski. Warto zaznaczyć, że sędzia pobłażliwie potraktował Bartosza Goszkę, upominając go “tylko” żółtą kartką. Gospodarze, odpowiedzieli bramką wyrównującą już w 21 minucie. Adama Waneckiego strzałem z rzutu wolnego pokonał Dariusz Słupski, wcześniej faulowany na 20 metrze. Kiedy wydawało się, że goście przejmą inicjatywę, po strzałach Filipa Jagileskiego i Krzysztofa Szala, do głosu doszli piłkarze Notecianki. Dariusz Swojnóg w 30 minucie wyprowadził pakoski zespół na prowadzenie.

Na drugą część meczu, trener Wiesław Borończyk dokonał dwóch zmian. Za Damiana Malczewskiego, na placu gry pojawił się Dawid Kierzek, zaś Wiktora Mrówczyńskiego zmienił Patryk Straszewski. Choć pogoniści, od początku drugiej połowy dążyli do zmiany wyniku, gra momentami była bardzo nie dokładana. W 69 minucie dobrze interweniował Adam Wanecki, po strzale z rzutu wolnego z 25 metrów. W ostatnich 20 minutach meczu gra się zaostrzyła. Po faulu Tomasza Gorgonia, w odległości 20 metrów od bramki, z rzutu wolnego strzelał Szot. Bardzo dobrze interweniował Wanecki, dobitka piłkarza Notecianki ponad bramką. Druga połowa przebiegała pod dyktando dużej ilości fauli oraz niewykończonych akcji ofensywnych.

Notecianka Pakość 2:1 (2:1) Pogoń Mogilno
Bramki: Dariusz Słupski 21′, Dariusz Swojnóg 30′ – Jacek Wojciechowski 15′
Żółte kartki: Bartosz Goszka, Patryk Strauchman – Przemysław Kędziora, Tomasz Gorgoń, Krzysztof Szal
Sędzia: Dariusz Orzechowski (Brodnica)

Pogoń: Adam Wanecki, Mikołaj Plewa (66′ Czaplewski), Tomasz Gorgoń, Marcin Dworacki, Filip Jagielski, Jacek Wojciechowski, Mirosław Maciejewski, Damian Malczewski (46′ Kierzek), Przemysław Kędziora, Wiktor Mrówczyński (46′ Straszewski), Krzysztof Szal