Laks daje 3 punkty

Prawie 400 widzów oglądało na stadionie w Mogilnie kolejne zwycięstwo Pogoni. Dwie bramki dla mogilnian zdobył Rafał Laks, który przed dwoma tygodniami debiutował w seniorach, a w meczu z Pomorzaninem wystąpił od pierwszych minut.

W składzie Pogoni na mecz z Pomorzaninem zabrakło kapitana zespołu – Mirosława Maciejewskiego. Pogoń tak jak się tego wszyscy spodziewali od pierwszych minut ruszyła do ataku. Już w 3 minucie bliski zdobycia bramki był Karol Kopliński. W 5 minucie żółtą kartkę otrzymał Jarosław Plewa, ta kartka eliminuje go z występu za tydzień w hicie kolejki z Włocłavią Włocławek.

W 15 minucie Jarosław Plewa z rzutu rożnego uderzył w słupek.

Niespodziewanie w 24 minucie na prowadzenie wyszedł zespół z Torunia – Patryk Ciążkowski trącił piłkę głową po dośrodkowaniu jednego z kolegów z zespołu i pokonał bezradnego Adama Waneckiego.

Pogoń odpowiedziała trafieniem do szatni w 45 minucie – Bartłomiej Czaplewski zagrał piłkę z rzutu wolnego do Damiana Malczewskiego ten odegrała piłkę do Plewy, który miał przed sobą tylko pustą bramkę i umieścił piłkę w siatce. Sędzia powinien jednak odgwizdać pozycję spaloną.

W 50 minucie po podaniu Plewy groźnie uderzał Rafał Laks. Ten sam zawodnik powinien strzelić bramkę w 60 minucie – Malczewski uderzył w bramkarza, dobijać próbował najpierw Szal, a później Laks, który uderzył za lekko z 5 metrów.

Trzy minuty później w świetnym stylu strzał Plewy obronił Paweł Szymański.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w ostatnich 10 minutach – w 81 minucie kapitalne dośrodkowanie Jarosława Plewy strzałem głową wykończył Rafał Laks i losy meczu się odwróciły. Nie minęły dwie minuty i po przytomnym podaniu Wiktora Mrówczyńskiego, który ściągał na siebie bramkarza piłkę do pustej bramki skierował Laks.

W 90 minucie Wiktor Mrówczyński powinien podwyższyć na 4:1, ale w sytuacji sam na sam fatalnie chybił.

Za tydzień (sobota 12:00)pogonistów czaka bardzo trudny wyjazd na mecz z Włocłavią Włocławek.

Pogoń Mogilno: Adam Wanecki, Błażej Duszyński, Leszek Arent-żk, Damian Kempski, Łukasz Kempski, Karol Kopliński (67 Wiktor Mrówczyński), Damian Malczewski-żk, Bartłomiej Czaplewski, Rafał Laks-żk (87 Hubert Bembenek), Jarosław Plewa-żk (85 Tomasz Gorgoń), Krzysztof Szal (91 Wacław Adamski)