Ligowe zaległości odrobione.

Rozegrano ostatnie z zaległych spotkań IV ligi oraz pierwsze mecze 1/8 finału Pucharu Polski Kujawsko-Pomorskiego Związku Piłki Nożnej.

Kujawianka Izbica pokonała Chełminiankę Chełmno 2:1. W 24 minucie prowadzenie objął zespół z Chełmna. Losy meczu odmieniły się jednak w 40 minucie, kiedy to wychodzącego sam na sam z bramkarzem Łukasza Galanciaka faulował Dawid Szpankiewicz, za co zawodnik Chełminianki został ukarany czerwoną kartką. Zaraz po tym faulu do wyrównania strzałem głową doprowadził Maciej Rojewski. Ten sam zawodnik również uderzeniem głową na kwadrans przed końcem meczu zapewnił Kujawiance komplet punktów. Kujawianka za tydzień może sobie awans do grupy mistrzowskiej (miejsca 1-7) jeśli przynajmniej zremisuje ze Spartą Brodnica.   

Dzięki wygranej Kujawianki bez gry na 7 miejsce w tabeli IV ligi awansowała Pogoń Mogilno. Przed tym meczem Kujawianka Izbica, Pogoń i Legia Chełmża miały po 26 punktów i w małej tabeli z tej trójki najgorsza była Pogoń. W tej chwili Pogoń wyprzedza Legię dzięki lepszemu stosunkowi spotkań bezpośrednich. Przypomnijmy, że w Chełmży Pogoń wygrała 2:1.

Odbył się również zaległy mecz 13 kolejki „okręgówki”. Mień Lipno po bramce w doliczonym czasie drugiej połowy pokonała w wyjazdowym meczu Szubiniankę Szubin 2:1.

Za nami są też dwa mecze Pucharu Polski – w środę Włocłavia Włocławek rozbiła rezerwy Elany Toruń 7:0. Do kolejnej rundy awansowała również Unia Solec Kujawski, która na stadionie w Barcinie pokonała Noteciankę Pakość 3:1. Po jednej bramce dla Unii zdobyli byli zawodnicy Pogoni Krzysztof Urtnowski i Szymon Babiarz.

Za tydzień wracają rozgrywki ligowe. Pogoń w sobotę 13 marca o 15:00 podejmie Chełminiakę Chełmno, a rezerwy Pogoni dzień później również o 15:00 zagrają u siebie ze Zdrojem Ciechocinek.

P