Mecz o spokojną wiosnę

Pogoń po zimowej przerwie rozpoczyna grę o awans do grupy zespołów 1-7, które będą walczyć wiosną o awans. W sobotę mogilnianie podejmować będą Chełminiankę Chełmno. Drużyna Damiana Malczewskiego musi ten mecz wygrać.

Chełminianka w ubiegłym tygodniu w zaległym meczu z Kujawianką Izbica Kujawska przegrała 1:2. Przez ponad połowę meczu drużyna z Chełmna grała w osłabieniu po czerwonej kartce dla Dawida Szpankiewicza.

Wiosną do rozegrania pozostały jeszcze dwie kolejki „rundy jesiennej”. W 18 kolejce Pogoń zagra na własnym boisku w Chełmininką Chełmno, a w kończącej 19 kolejce pogoniści będą pauzować.

Chełminianka w tym sezonie zdobyła 16 punktów – 5 zwycięstw, 1 remis, 10 porażek.

Wpływ na końcową tabelę po pierwszej rundzie spotkań mogą mieć ewentualny walkower na korzyść Chemika Bydgoszcz w meczu z Włocłavią Włocławek (klub z Włocławka odwołał się od decyzji) oraz walkower na korzyść Chełminianki Chełmno w meczu ze Spartą Brodnica ze grę zawieszonego za czerwoną kartkę bramkarza Sparty. Również w tym przypadku Sparta odwołała się od decyzji związku.

Pogoń zimą zrobiła tylko jeden transfer do klubu – skład wzmocnił Bartłomiej Delekta z Cuiavii Inowrocław. Skład opuścili Robert Pepliński (transfer do Mieszka Gniezno), Hubert Siwa (koniec wypożyczenia ze Zjednoczonych Trzemeszno), Marcin Dworacki (zgłoszony na rundę jesienną, ale nie wznowił treningów ze względu na kontuzję) oraz Kamil Wysocki, który nie wznowił treningów.  

Pogoń ma szansę zapewnić sobie 7 miejsce już w sobotę. Muszą być jednak spełnione warunki – Pogoń wygrywa z Chełminianką, Kujawianka Izbica Kujawska pokonuję Spartę Brodnica, BKS Bydgoszcz straci punkty z Lechem Rypin.

Spotkanie poprowadzi arbiter z Bydgoszczy – Dariusz Drozd.

Początek sobotniego meczu na Stadionie Olimpijskim im. Michała Olszewskiego godzina 15:00.

Z meczu przeprowadzimy transmisję wideo i relację tekstową. Spotkanie odbędzie się bez udziału publiczności.

P