Orlęta na powitanie wiosny

W sobotnie popołudnie pogoniści rozegrają pierwszy w tym roku pojedynek przed własną publicznością. Przeciwnikiem zespołu prowadzonego przez Karola Kaźmierczaka będą Orlęta Aleksandrów Kujawski.

Orlęta Aleksandrów Kujawski po 19 kolejkach z dorobkiem 33 punktów zajmują 6 miejsce w tabeli. Zespół prowadzony przez Wiesława Borończyka na inaugurację rundy wiosennej pokonał na swoim boisku Cuiavię Inowrocław 3:0. W przerwie zimowej do Orląt dołączyli Bartosz Maćkiewicz (Elana Toruń), Denis Olejnik (Start Stawki), Michał Żuchowski (Orzeł Służewo) oraz dwójka Ukraińców – Artiom Kusznarenko i Vadim Powołocki. Z kadry ubyło trzech zawodników – Przemysław Żbikowski (Lech Rypin), Marcin Majchrzak i Daniel Matuszak (obaj Zdrój Ciechocinek),

W rundzie jesiennej Pogoń przegrała w Aleksandrowie Kujawskim 0:1 po bramce Patryka Nowickiego w 88 minucie. Był to ostatni wyjazdowy mecz w którym Pogoń straciła punkty

Sylwetki trenera Orląt nie trzeba nikomu przypominać – Wiesław Borończyk jeszcze w sezonie 2014/2015 był trenerem Pogoni. W mogileńskim klubie pracował prawie 3 lata i doskonale zna niemal wszystkich zawodników Pogoni. W Orlętach Borończyk pracuje od stycznia 2016 zastępując na stanowisku Dariusza Durdę.

Pogoń jeszcze nigdy nie przegrała na swoim stadionie z Orlętami wygrywając 10 i remisując w 2 meczach.

Początek meczu z Orlętami Aleksandrów Kujawski godzina 15:00. Przed meczem będzie można nabyć karnety w cenie 30 (normalny) i 20 złotych (ulgowy) Wejściówki na pojedyncze spotkania wyceniono  5 (normalna) i 3 zł (ulgowy)

Z meczu przeprowadzimy tekstową relację na żywo oraz prawdopodobnie transmisję wideo.