Plan sparingów.

Znamy już wstępny terminarz sparingów seniorów Pogoni Mogilno. Wprawdzie nie jest znany rywal na sobotę 11 lipca, lecz cztery dni później w środę (15.07) mogilnianie zmierzą się z Cuiavią Inowrocław.

Oto aktualny na tą chwilę plan sparingów:

11.07 (sobota) – rywal nieznany jeszcze
15.07 (środa) – Cuiavia Inowrocław (Mogilno)
18.07 (sobota) – Zjednoczeni Trzemeszno (Dąbrówka)
22.07 (środa) – rywal jeszcze nieznany
26.07 (niedziela) – Turniej im. Leona Dworka (Gębice)
29.07 – (środa) – Gopło Kruszwica (Kruszwica)
02.08 (niedziela) – Turniej im. Michała Olszewskiego (Mogilno)
04.08 (wtorek) – Zawisza Bydgoszcz juniorzy starsi (Mogilno)
06.08 (czwartek) – Zawisza Bydgoszcz juniorzy starsi (Mogilno)

Wszelkie zmiany oraz godziny rozpoczęcia tych spotkań podamy w późniejszym czasie jak zostaną ustalone.

Odnośnie informacji kadrowych można powiedzieć, że być może Pogoń wzmocnią znani już w Mogilnie: wychowanek – Damian Malczewski oraz Mariusz Konopiński. Nowym zawodnikiem ma być Robert Szutkowski. Cała ta trójka trafiłaby do Pogoni z Dębu Barcin. Pewny jest już powrót Rafała Laksa z Bydgoszczy a z ekipy juniorów starszych Andrzej Pomykała wyraził chęć podjęcia treningów z drużyną pierwszego zespołu. Z obecnego składu wstępnie chęć dalszej gry w Pogoni wyrazili Bartłomiej Czaplewski i Dawid Deresiewicz, którzy narazie nie otrzymali żadnych innych konkretnych ofert. Wątpliwe jest byśmy w nowym sezonie na boisku ujrzeli w barwach pogonistów Bartłomieja Sobieralskiego i Marcina Wilka.

W lokalnej prasie pojawiły się już informacje, że nowym trenerem zostanie Arkadiusz Glaza – ostatnio trener Zamku Gołańcz. Narazie jednak jest to niejednogłośna decyzja zarządu i żaden kontrakt nie został podpisany. Wśród potencjalnych kandydatów mimo wszystko wciąż pozostają Grzegorz Nowaczyk oraz Jacek Łukomski, który przejdzie operację kolana i jakiś czas z pewnością nie pojawi się na boisku.

P