Pobijmy lidera !

Wyjazdowe spotkanie Pogoni Mogilno z Mieniem Lipno zapowiada się najciekawiej spośród wszystkich spotkań 7 kolejki okręgówki. Nic dziwnego bowiem gospodarze mają pierwsze miejsce w tabeli a mogilnianie ze stratą 2 punktów zajmują 3 pozycję.
Kto by przypuszczał, że zespół, który przygotowania do sezonu rozpoczął tydzień przed startem rozgrywek będzie po 6 kolejkach przewodził ligowej stawce. W 15 zdobytymi punktami (5 zwycięstw i 1 porażka przed tygodniem w Nieszawie). Stosunek bramkowy 18:4 pokazuje, że mimo krótkiego przygotowania zawodnicy Mienia zdobywają wiele bramek a ich gra w defensywie wygląda bardzo dobrze.
Mień w ubiegłym sezonie zajął 15 miejsce (2 od końca)w III lidze kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej. Z powodów finansowych i braku wsparcia sponsorów (firmy DAWTONA) działacze z Lipna nie zgłosili zespołu do rozgrywek IV ligi. Postanowili natomiast odbudować zespołu od klasy „okręgowej”. Na tej decyzji najbardziej skorzystał prowadzony przez Grzegorza Nowaczyka Ziemowit Osięciny – największa rewelacja IV ligi w tym sezonie.
Spadek sportowy oraz problemy finansowe odbiły się na sytuacji kadrowej zespołu. Klub opuścił najlepszy strzelec zespołu i jeden z najlepszych strzelców w regionie – Mariusz Gawroński (15 bramek w lidze) wybrał on ofertę Jagielonki Nieszawa. Tym samym tropem podążył Ireneusz Szylbert. Klub do swojego macierzystego klubu – Sparty Brodnica wrócił – Arkadiusz Kozłowski, który w sezonie 2007/2008 udanie występował w barwach bydgoskiego Zawiszy (10 bramek w sezonie). Ponadto innych pracodawców znaleźli:Mateusz Ewert, Mariusz Cichowlas,Robert Kozłowski, Szymon Moszczyński, Mariusz Sobolewski i Mariusz Kowalski. Mień Lipno wzmocnili tylko Bartosz Jańczak, Jarosław Kępiński, Michał Szarpatowski i Dawid Graczyk.
Pogoń zagra w Lipnie bez kontuzjowanych Macieja Rabinka i Błażeja Duszyńskiego. Za czerwoną kartkę, która była konsekwencją uderzenia zawodnika Szubiniaki w poprzednim spotkaniu pauzować będzie Bartłomiej Czaplewski. Pozostali zawodnicy są do dyspozycji trenera.
Spotkanie poprowadzi tak jak przed tygodniem trójka sędziowska z Torunia. Jakub Winkler, Marcin Wołowski i Łukasz Stanisławski. KPZPN kolejny raz nie popisał się przy ustalaniu obsady bo jak inaczej można nazwać przydzielenie do spotkania, które może zadecydować o przodownictwie w tabeli niedoświadczonego tylko 23-letniego arbitra. Miejmy nadzieję, że liniowi Marcin Wołowski (34 lat) i Łukasz Stanisławski (29 lat) wspólnie z głównym arbitrem staną na wysokości zadania i mecz potoczy się w miłej sportowej atmosferze. Dodam tylko, że cała trójka to „prawdziwi” mieszkańcy grodu Kopernika w udrożnieniu od sędziego ubiegłotygodniowej potyczki Pogoni z Szubinianką, który okazał się mieszkańcem… Lipna. Jak sędziował ten ostatni wszyscy doskonale pamiętamy nieuznana prawidłowo zdobyta bramka przez Roberta Matelskiego i nie podyktowanie 2 rzutów karnych ( z czego jeden był ewidentny ) jego decyzje zaskakiwały wszystkich zebranych kibiców a nawet sędziów liniowych.
Pogoń ma już doświadczenie w pozbawianiu Mienia Lipno pozycji lidera w sezonie 2007/2008 Mień przyjechał do Mogilna jako lider, a jak spotkanie się skończyło każdy kibic Pogoni pamięta. Po bramkach Leszka Arenta( z rzutu karnego) i Macieja Hanczewskiego Pogoń zasłużenie wygrała 2:0. Przyjezdnych było tylko stać na przepychanki z mogileńskimi kibicami i zdemolowanie szatni. Miejmy nadzieję, że i tym razem Pogoń pozbawi Mień pozycji lidera i przy porażce Kujaw Markowice z Jagiellonką Nieszawa obejmie pozycje lidera.
Pierwszy gwizdek arbitra punktualnie o godzinie 16:00. Tych kibiców, którzy nie będą mogli pojechać do Lipna zapraszamy do śledzenie relacji na żywo na łamach naszego serwisu.

Najlepsi strzelcy w lidze:
6- Krzysztof Szychulski
5- Marcin Bartczak
2- Michał Mielczarek, Michał Ośmiałowski
1- Mariusz Piechocki, Michał Szarpatowski, Marcin Wronka

Ostatnie spotkania – Mień Lipno
Kujawianka Strzelno 0:1 Mień Lipno
Mień Lipno 7:2 Kujawskie Pogranicze Jeziora Wielkie
Sparta Janowiec Wielkopolski 0:4 Mień Lipno
Mień Lipno 4:0 Pałuczanka Żnin
Szubinianka Szubin 0:2 Mień Lipno
Jagiellonka Nieszawa 1:0 Mień Lipno
Lider II Włocławek 1-3 Mień Lipno (Puchar Polski)

Mecze bezpośrednie obydwu zespołów w poprzednich sezonach :
Sezon 2005/2006
Mień Lipno 1:1 Pogoń Mogilno
(Krzysztof Trzybiński 18′ – Dariusz Lewandowski 70′ )
Pogoń Mogilno 1:1 Mień Lipno
(Marek Lewicki 46′ – Krzysztof Trzybiński 44′)

Sezon 2006/2007
Pogoń Mogilno 1:1 Mień Lipno
(Maciej Hanczewski 62′ – Kossi Assogba 73′)
Mień Lipno 1:0 Pogoń Mogilno
(Paweł Uzarski 87 ‘)

Sezon 2007/2008
Pogoń Mogilno 2:0 Mień Lipno
(Leszek Arent 47′ (k), Maciej Hanczewski 79′ )
Mień Lipno 3:0 Pogoń Mogilno
(Krzysztof Suliński 28′, Szymon Pińkowski 78′, Łukasz Galanciak 83′ )

P