Podsumowanie 17 kolejki III ligi

Sokół Kleczew w rundzie wiosennej jest nie do zatrzymania o czym przekonali się zawodnicy Nielby Wągrowiec. Po porażce Ostrovii w Mogilnie walka o awans nabiera rumieńców.

W hicie kolejki Sokół Kleczew pokonał na własnym  boisku Nielbę Wągrowiec 2:0. W 49 minucie wynik spotkania otworzył w 49 minucie Arkadiusz Bajerski. W 63 minucie mogło być 1:1, jednak rzutu karnego  za zagranie ręką przez Pawła Lisieckiego nie wykorzystał Michał Goliński. Górą w tej sytuacji był bramkarz, który obronił strzał. Wynik ustalił w doliczonym czasie gry Kamil Krzyżanowski .Było to już szóste zwycięstwo Sokoła w rundzie jesiennej i szósty mecz wiosną wygrany 2:0.

Po serii dwóch porażek z rzędu z zespołami z dołu tabeli przebudził się lider rozgrywek – Wda Świecie. Na trudnym terenie w Swarzędzu Wda pokonała Unię Swarzędz aż 4:0. Bramki dla świeckiego zespołu zdobyli Patryk Urbański, Maciej Kot, Łukasz Subkowski i Patryk Podolski.

Ciężką przeprawę w Koninie miała Cuiavia Inowrocław. Zespół Piotra Gruszki prowadził od 20 minuty po bramce Sebastiana Hulisza. Gospodarze wyrównali w 57 minucie, a strzelcem bramki był Krzysztof Słowiński. Jednak ku rozpaczy miejscowych pięć minut później po rzucie wolnym Krzysztof Kretkowski zdobył zwycięskiego gola. Sytuacja Górnika jest w tym momencie bardzo trudna, górnicy w dwóch najbliższych kolejkach zagrają z Ostrovią Ostrów Wielkopolski i Polonią Środa Wielkopolska i utrzymanie zespołu w III lidze będzie graniczyło z cudem.

Nieoczekiwanie remis na własnym  boisku zanotował zespół Polonii Środa Wielkopolska. Mecz układał się po myśli gospodarzy, który objęli prowadzenie w 57 minucie po bramce Michała Wawszczaka. Polonia w kojonych minutach atakowała i tworzyła groźne sytuację – strzał Dominika Muchy zatrzymał się na poprzeczce. W 71 minucie Polonia mogła podwyższyć na 2:0, jednak uderzenie z rzutu karnego wykonywanego przez Michała Wawszczaka odbił bramkarz. Polonia  przeprowadziła szybką kontrę zakończoną golem Bogumiła Ceglarka.

Zwycięstwo 3:0 w Pakości odniosła walcząca o utrzymanie drużyna GKS-u Dopiewo. Wszystkie bramki padły po przerwie najpierw w 56 minucie do siatki zespołu z Pakości trafił Przemysław Król, dwie minuty później mogło być 1:1, ale strzał Karola Fortuny zatrzymał się na porzeczce. W 59 minucie z rzutu karnego po faulu na Waskowskim bramkę zdobył Michał Chmielecki. Wynik spotkania na 3:0 ustalił w 84 minucie Patryk Kowalski.

Unia Solec zdobyła ważne w kontekście utrzymania 3 punkty na własnym boisku w meczu z FOGO Luboń. Bramki zdla zespołu z Solca zdobyli Patryk Straszewski, Szymon Raczyński oraz Patryk Suchomski.

W meczu na dnie tabeli Lubuszanin pokonał po golach Wojciecha Oczkowskiego z rzutu karnego otaz Łukasza Skwarka Piasta Kobylin 2:0.. Wygrana dała Lubuszaninowi awans na 14 miejsce, jednak do 13 pozycji zespół z Trzcianki traci aż 7 punktów.