Podsumowanie 23 kolejki III ligi

W siedmiu spotkaniach 23 kolejki III ligi padło aż 25 bramek. Unia Solec rozgromiła Lubuszanina Trzcianka aż 7:1.

W otwierającym 23 kolejkę spotkań meczu w Luboniu miejscowi pokonali GKS Dopiewo 3:2. Już w 2 minucie zawodnik GKS-u  Maciej Stronka skierował piłkę do swojej bramki. Pięć minut później z rzutu karnego po faulu na Jacku Kopaniarzu do wyrównania doprowadził Michał Chmielecki. W 22 minucie zespół z Dopiewa ponownie stracił bramkę po samobójczym trafieniu swojego zawodnika. Tym razem pechowcem okazał się Tomasz Nowacki. Trzy minuty przed przerwą Damian Seweryn pokonał bramkarza i znowu był remis. W przerwie meczu kontuzjowanego bramkarza gości Pawła Linkę musiał zastąpić Wojciech Fleischer. W drugiej połowie mimo dużej przewagi GKS-u nie padły bramki, aż do 93 minuty, kiedy to w polu karnym faulowany był zawodnik FOGO Luboń i Jacek Zielonka z 11 metrów zdobył zwycięskiego gola.

Zgodnie z oczekiwaniami Nielba Wągrowiec poradziła sobie z Polonią Leszno. Od pierwszych minut zaatakował zespół Nielby co przyniosło efekt w 27 minucie – po dośrodkowaniu  uderzeniem głową swoją 11 bramkę w tym sezonie zdobył Łukasz Spławski. Dwie minuty po przerwie po kontrataku Błażeja Nowaka Nielba podwyższyła na 2:0.Polonia szukała kontaktowej bramki, jednak w 78 minucie Michał Goliński zdobył trzecią bramkę. Zespół z Leszna zdołał odpowiedzieć kontaktową bramką po uderzeniu głową przez Łukasza Bugzela z 88 minuty.

Pierwsze zwycięstwo na wiosnę odniosła Cuiavia Inowrocław pokonując na wyjeździe Polonię Środa Wielkopolska 1:0.Zwycięskiego gola dla zespołu Piotra Gruszki zdobył w 53 minucie Borys Klimczewski. Cuiavia mogła jeszcze podwyższyć wynik spotkania, ale piłka po uderzeniu Mateusza Kucharskiego zatrzymała się na poprzeczce bramki.  Dla Polonii była po pierwsza ligowa porażka na własnym stadionie w aktualnym sezonie i praktycznie koniec marzeń o awansie do II ligi.

Prawdziwą kanonadę strzelecką urządzili sobie zawodnicy Unii Solec rewanżując się swoim kibicom za sobotni remis z niżej notowaną drużyną Piasta Kobylin. W środę Unia pokonała na własnym boisku Lubuszanina Trzcianka aż 7:1.Wynik spotkania otworzył już w 3 minucie Arkadiusz Nowicki, pięć minut później po dośrodkowaniu Mądrzejewskiego bramkę zdobył Jordan Bendarek. Unia nie zwalniała tempa i w 18 minucie ponowanie po dośrodkowaniu Mądrzejewskieo Patryk Straszewski podwyższył na 3:0. W 29 minucie bramkarz Unii faulował w polu karnym Urbańskiego. Rzut karny wykonywał Oczkowski,  bramkarz zdołał odbić piłkę, ale wobec dobitki bezradny. Unia kontynuowała strzelanie w 2 połowie – w 58 minucie bramkę zdobył Akadiusz Nowicki, w 68 Patryk Suchomski, w 81’ Łukasz Burkiewicz. Wynik na 7:1 ustalił w 88 minucie Patryk Straszewski.

W derbach ziemi konińskiej pomiędzy Sokołem Kleczew, a Górnikiem Konin zwyciężył Sokół. Bramki dla zespołu z Kleczewa zdobyli w 17 minucie Łukasz Urban i w 67 minucie występujący jesienią w Górniki Arkadiusz Bajerski.

Notecinaka Pakość niespodziewanie zremisowała na własnym boisku z Unią Swarzędz 1:1. Unia wyszła na prowadzenie w 12 minucie po uderzeniu Łukasza Lebiody. Goście wyrównali kwadrans przed końcem po bramce Mateusza Chachuły.

Mecz Ostrovia Ostrów – Piast Kobylin został przełożony na 22 maja.