Podsumowanie 24 kolejki III ligi

W 24 kolejce kolejną porażkę odniosła  przewodząca ligowej stawce Wda Świecie. W hicie kolejki zwyciężył Sokół Kleczew, który staje się coraz poważniejszym kandydatem do awansu.

Sensacyjnie zakończył się mecz w Świeciu gdzie lider rozgrywek miejscowa Wda przegrała z będącym w dolnych rejonach tabeli zespołem FOGO Luboń 1:2. Bohaterem spotkania był pozyskany zimą przez zespół z Lubonia Dawid Czerniejewicz, który dwukrotnie pokonał bramkarza Wdy. Były to jego pierwsze bramki w zespole. Honorową bramkę dla Wdy zdobył z rzutu karnego po faulu na Macieju Kocie Patryk Podolski. Dla Wdy ten wynik może mieć katastrofalne skutki, w tym momencie Sokół Kleczew i Ostrovia Ostrów mają zaległe mecze i jeśli w nich wygrają wyprzedzą zespół ze Świecia.

W hicie kolejki Sokół Kleczew pokonał Unię Swarzędz 2:0. Wszystkie bramki padły przed przerwą najpierw do siatki trafił Piotr Kurminiowski, a wynik dwie minuty przed gwizdkiem do szatni ustalił Arkadiusz Bajerski. Sokół świetnie rozpoczął rundę wiosną w 5 meczach zdobywając komplet punktów i nie tracąc żadnej bramki. W tej chwili zespól Tomasza Mazurkiewicza traci do lidera ze Świecia jeden punkt, ale ma jeden mecz rozegrany mniej.

Nielba Wągrowiec pewnie pokonała na wyjeździe GKS Dopiewo 3:0. Do bramki GKS-u trafiali Łukasz Jasiński, Błażej Nowak i Karol Gregorek. Nielba posiadała dużą przewagę co przełożyło się na wynik spotkania.

Dużą niespodziankę swoim kibicom sprawił Górnik Konin wygrywając na własnym stadionie w Unią Solec 2:0. Wynik spotkania otworzył w 26 minucie uderzeniem z rzutu karnego Bartosz Modelski. W doliczonym czasie gry wynik ustalił Maciej Adamczewski. Wyniki Górnika wiosną są dużą niespodzianką dzięki sobotniej wygranej górnicy przesunęli się na 13 pozycję wyprzedzając Lubuszanina Trzcianka i Piasta Kobylin. W 5 wiosennych spotkaniach Górnik zdobył już 7 punktów. Dzięki tym punktom Górnik może jeszcze liczyć na utrzymanie, a sytuacja Unii Solec staje się coraz gorsza.

Dobrze wiosną radzi sobie też Notecianka Pakość. Tym razem zespół Dariusza Durdy przywiózł komplet punktów z Leszna. Bramkę na wagę trzech punktów zdobył w 22 minucie Tomasz Wawrzyniak. Notecianka zdobyła wiosną już 11 punktów i coraz bardziej realna staje się wizja utrzymania tego zespołu w III lidze.

Niedzielne mecze nie przyniosły już takich emocji –Ostrovia Ostrów Wielkopolski pokonała w Trzciance tamtejszego Lubuszanina 2:0 po golach Damiana Michalskiego z 21minuty  i Macieja Stawińskiego z 82 minuty.

Polonia Środa Wielkopolska powtórzyła wynik z jesieni i rozgromiła Piasta Kobylin 6:0. Już w 4 minucie wynik otworzył Michał Stańczyk, ten sam zawodnik w 36 minucie podwyższył na 2:0. Po przerwie Polonia zdemolowała rywala, do bramki Piasta strzelali: Mateusz Pluciński 51’,77’, Paweł Przybyłek 53’ i Marcin Flagier 80’.

GKS Dopiewo 0:3 Nielba Wągrowiec
Unia Swarzędz 0:2 Sokół Kleczew
Wda Świecie 1:2 Fogo Luboń
Polonia 1912 Leszno 0:1 Notecianka Pakość
Górnik Konin 2:0 Unia Solec Kujawski
Cuiavia Inowrocław 1:1 Pogoń Mogilno
Lubuszanin Trzcianka 0:2  Ostrovia 1909 Ostrów Wielkopolski
Piast Kobylin 0:6 Polonia Środa Wielkopolska