Pogoń dogoniła Pomorzanina

Pogoń Mogilno zremisowała w wyjazdowym spotkaniu z Pomorzaninem Serock 2:2. Mogilnianie punkt uratowali w samej końcówce.

Już w 11 sekundzie po strzale z dystansu gospodarze mogli objąć prowadzenie. Kolejne minuty zarysowały przewagę Pogoni, jednak to Pomorzanin po dobrze rozegranym kontrataku objął prowadzenie za sprawą Bartosza Świątka. Pogoń grała chaotycznie, a rozgrywania akcji nie ułatwiał padający deszcz i długa trawa.

Po przerwie Pomorzanin podobnie jak w pierwszej połowie groźnie kontratakował, jednak przy finalizacji akcji zawodziła skuteczność. Dobrze też w bramce Pogoni spisywał się Paweł Mroziński. W 81 minucie po kolejnej kontrze Bartosz Światek z bliskiej odległości umieścić piłkę w bramce Pogoni.

Końcówka należała jednak do Pogoni – w 85 minucie podanie Adama Kozłowskiego na bramkę zamienił Wiktor Mrówczyński, a 3 minuty później w zamieszaniu po rzucie wolnym do wyrównania doprowadził Błażej Duszyński. W 95 minucie Pogoń miała szansę na zwycięstwo, jednak w sytuacji sam na sam Adam Kozłowski uderzył minimalnie obok bramki.

Pomorzanin Serock 2:2 (1:0) Pogoń Mogilno

Bramki: 17′, 81′ Bartosz Świątek – 85′ Wiktor Mrówczyński, 88′ Błażej Duszyński

Pogoń Mogilno: Paweł Mroziński, Błażej Duszyński, Maciej Siwa (37′ Antoni Mikuła), Antoni Krajnyk, Marcin Kaliski (64′ Szymon Lubiński), Filip Śliwiński (75′ Jakub Pęziak), Maciej Kopiński, Piotr Mroziński, Mateusz Rościszewski, Igor Sobieralski (64′ Adam Kozłowski), Wiktor Mrówczyński