Pogoń gra z Legią

W sobotę do Mogilna przyjedzie Legia Chełmża. Nasi rywale po trzech kolejkach pozostają bez punktów.

Legia po 3 kolejkach i porażkach ze Spartą Brodnica, Cuiavią Inowrocław i Włocłavią Włocławek ma zerowy dorobek punktowy i tylko jedną bramkę zdobytą.

Latem w Chełmży doszło do dużych zmian kadrowych. Z końcem czerwca z prowadzenia zespołu zrezygnował Rafał Lewandowski jego miejsce zajął Mariusz Gralak z Wisły Nowe. Nowymi zawodnikami są Olaf Wójtowicz (Pomorzanin Toruń), Krzysztof Kochański (Błękitni Podwiesk), Daniel Widz (Wisła Nowe),  Marcin Grodzicki (Victoria Lisewo),Miłosz Waszczuk (Olimpia II Grudziądz) Norbert Knaak (Stal Grudziądz) i  Kacper Rybacki (Olimpia Grudziądz)Klub opuścili Norbert Czachorowski, Maciej Rożnowski (obaj Lech Rypin), Bartosz Szprenglewski (Pomorzanin Toruń), Dominik Kwiatkowski (Cyklon Kończewice), Tomasz Bukowski (wyjazd zagraniczny)

Drużyna z Chełmży latem rozegrała 4 sparringi – 0:0 z Wdą Świecie przerwany po 30 minutach, 5:2 z LKS Dąbrowa Chełmińska, 0:5 z Unią Gniewkowo, 3:2 z Mustangiem Ostaszewo i 3:3 z Radzynianką Radzyń Chełmiński.

W poprzednim sezonie Pogoń wygrała w Chełmży 2:1 po bramkach Krzysztofa Szala i Patryka Perlińskiego w ostatnich sekundach meczu. W Mogilnie padł remis 1:1 , a bramkę zdobył Sebastian Hulisz. Zespoły spotkały się również w ¼ Pucharu Polski, gdzie Pogoń po bramkach Antoniego Krajnyka i Wiktora Mrówczyńskiego wygrała 2:0.

Początek meczu z Legią godzina 17:00 ze Stadionu Olimpijskiego im. Michała Olszewskiego przeprowadzimy transmisję wideo i relację tekstową.