Pogoń Mistrzem IV ligi

Po zwycięstwie 4:2 w Kruszwicy zawodnicy Pogoni Mogilno zapewnili sobie Mistrzostwo IV ligi.
Pogoń objęła prowadzenie już w 8 minucie spotkania – po pierwszym rzucie rożnym obrońcy nie upilnowali Damiana Kempskiego i obrońca Pogoni strzałem z 5 metrów pokonał bramkarza gospodarzy.
Gopło doprowadziło do wyrównania cztery minuty później. Złe ustawienie obrońców wykorzystał Krzysztof Krajniak i mocnym strzałem pokonał Waneckiego.
Mogilnianie ponownie objęli prowadzenie w 37 minucie – bramkarz miejscowych Tomasz Młynarek próbował przerwać akcję Jacka Wojciechowskiego przed polem karnym, jednak nie trafił w piłkę co wykorzystał Wojciechowski kierując futbolówkę do bramki Gopła.
Pogoń przystąpiła do drugiej połowy z animuszem. Świetne sytuacje marnowali Plewa i Czaplewski. Gdy wydawało się, że lada moment Pogoń zdobędzie 3 bramkę po świetnym wyłożeniu Kozłowskiego Sławomir Roszak doprowadził do wyrównania.
W 71 minucie piłka po bardzo mocnym uderzeniu Bartłomieja Czaplewskiego trafiła w poprzeczkę.
Na 10 minut przed końcem regulaminowego czasu gry Jacek Wojciechowski po podaniu Mirosława Maciejewskiego uderzeniem z ostrego kąta wyprowadził ponownie Pogoń na prowadzenie. Zaraz po bramce został zmieniony przez Rafała Laksa.
Pogoniści nie cofnęli się do obrony i nadal atakowali bramkę Gopła. W 90 minucie świetną indywidualną akcję po swoim przechwycie przeprowadził Bartosz Przybysz i po minięciu kilku obrońców uderzył w poprzeczkę. Minęła minuta i piłka ponownie trafiła w poprzeczkę, a strzelał Antoni Krajnyk.
Wynik meczu ustalił w 93 minucie rezerwowy Rafał Laks zamieniając dośrodkowanie Przybysza z rzutu rożnego na czwartą bramkę dla Pogoni.
Po 29 kolejce Pogoń zapewniła sobie już 1 miejsce w tabeli i Mistrzostwo IV ligi (kujawsko-pomorskiej). Drugim zespołem, który awansował do III ligi została Unia Solec Kujawski.
Do rozegrania pozostała jeszcze jedna kolejka. W Boże Ciało Pogoń podejmować będzie Legię Chełmża (godz. 17:00).

Pogoń Mogilno: Wanecki, Krajnyk, Arent, D.Kepski-żk, Przybysz, J.Wojciechowski (80′ Laks), Maciejewski, Czaplewski (74′ Kopliński), Ł.Kempski (63′ Gorgoń), Plewa, Szal (80′ Szyszkowski)