Pogoń nadrobi zaległości w Aleksandrowie Kujawskim

W Narodowe Święto Niepodległości Pogoń Mogilno rozegra zaległy mecz 13 kolejki IV ligi. W Aleksandrowie Kujawskim mogilnianie zagrają z Orlętami.

Dla Pogoni będzie to pierwszy mecz od 18 października Orlęta w ubiegły weekend uległy na swoim boisku Unii Gniewkowo 0:2. Sytuacja w tabeli drużyny z Aleksandrowa Kujawskiego jest zła. Tylko 7 punktów zdobytych w 12 meczach daje przedostatnie miejsce w ligowej stawce.. Orlęta są jedynym zespołem, z którym wygrał ostatni w tabeli KS Brzoza.

Od 12 kolejki trenerem naszych najbliższych rywali jest doskonale znany w Mogilnie Wiesław Borończyk. Popularny „Generał” jest już trzecim trenerem Orląt w tym sezonie po Robercie Tomczaku i Dawidzie Zamiatowskim.

Pogoń w Aleksandrowie Kujawskim zagra bez pauzujących za żółte kartki Antoniego Krajnyka i Bartłomieja Kruszewskiego.

W ubiegłym sezonie Pogoń po bramkarz Patryka Perlińskiego i Krzysztofa Szala pokonała Orlęta 2:0. Obie bramki padły w pierwszym kwadransie meczu.

Mecz poprowadzi sędzia Szymon Rutkowski z Bydgoszczy. Na liniach pomagać mu będą Dawid Kosmal i Tomasz Sułek.

Na ławce Pogoni pod nieobecność Damiana Malczewskiego zasiądzie tymczasowy trener Robert Łuczak. Łuczak posiada uprawnienia trenerskie UEFA A. Jest trenerem młodzieży w mogileńskim klubie od 2002 roku. W tym sezonie prowadzi juniorów młodszych i juniorów starszych. W seniorskiej piłce prowadził Taranta Wójcin i  KS Noteć Gębice. Był też “trenerem” Piasta Złotniki Kujawskie w 24 kolejce sezonu 2016/2017, kiedy to Piast przyjechał do Mogilna bez trenera z uprawnieniami do prowadzenia zespołu z IV lidze. W sobotę zespół poprowadzi już trener Malczewski.

Treningi pierwszego zespołu przez ostatnie pół miesiąca prowadził Karol Kopliński.

Początek meczu w Aleksandrowie Kujawskim godzina 13:00.

P