Pogoń nadrobi zaległości w Janowcu.

W środę 5 maja zespoły V ligi rozegrają swoje spotkania w ramach zaległej 19. kolejki, która miała się odbyć 10 kwietnia.  Pogoń czeka wyjazd do ostatniego zespołu w tabeli – Sparty Janowiec.

Sparta w 5 rozegranych tej wiosny spotkaniach, zdobyła tylko jeden punkt za szczęśliwy wyjazdowy remis 2:2 z Pałuczanką Żnin. Najskuteczniejszym zawodnikiem Sparty tej wiosny jest Maciej Rabinek. Zawodnik, który był jesienią na wypożyczeniu w Pogoni Mogilno, zdobył dla zespołu z Janowca już 3 bramki. Podopieczni Macieja Muślewskiego obok Zgody Chodecz i Kujawiaka Kowal są wymieniani jako główni kandydaci do spadku. Kibice mają sporo do zarzucenia zarządowi klubu i samemu trenerowi, który wg. nich ma zbyt małe doświadczenie. O złej sytuacji w klubie świadczy miedzy innymi ten komentarz ze strony internetowej klubu z Janowca: „w obecnym zarządzie. Najważniejsze są dobre relację koleżeńskie, a nie dobro Klubu. Obecni zawodnicy są przyszłością Sparty, ale drużyną muszą zająć się poważne osoby, które będą potrafiły wszystko poukładać.”. Warto dodać, że ostatni mecz, który Sparta rozgrywała na własnym boisku oglądało tylko 95 kibiców.

Największym problemem Arkadiusza Glazy w spotkaniu ze Spartą jest plaga kontuzji. Dawid Deresiewicz z powodu kontuzji kolana na boisko wróci dopiero za 2 tygodnie. Tomasz Gorgoń również nie jest jeszcze w pełni sił. Na domiar złego w sobotnim spotkaniu z Mieniem Lipno kontuzji doznał Mariusz Konopiński, a Adrian Pluciński już od miesiąca nie pojawia się na treningach i meczach. Całe szczęście, że żaden z zawodników nie będzie pauzował za kartki. W ubiegłym roku Pogoń wygrała w Janowcu aż 6:0. To spotkanie pozostanie na długo w pamięci mogileńskich kibiców. Pogoń do 88′ minuty prowadziła 1:0 po bramce Roberta Matelskiego z 12′ minuty spotkania. Gospodarze kończyli spotkanie w dziewiątkę, po 2 czerwonych kartkach. Pogoń w ostatnich 5′ minutach spotkania zdobyła aż pięć bramek. W 88′ rzut karny wykorzystał Tomasz Gorgoń, następnie trzy trafienia dołożył Robert Matelski, dla którego były to pierwsze bramki po kilku miesiącach bez gola. A wynik na 6:0 ustalił Jakub Krzywy, dla którego była to pierwsza bramka w seniorskiej piłce.  Mecze z zespołem z Janowca były zawsze ważne dla kibiców i zawodników Pogoni.

Wszystko wskazuje, że w pierwszej jedenastce w ataku znów zobaczymy Roberta Matelskiego, który w ostatnich 2 spotkaniach ze Spartą zdobył aż 5 bramek.

Początek środowego spotkania godz. 17:30. Zawody poprowadzą bydgoscy sędziowie: Krzysztof Giczela, Łukasz Damski i Łukasz Boiński. Pogoń nie może pozwolić sobie na jakąkolwiek stratę punktów i liczyć na potknięcia rywali w walce o awans, których czekają spotkania z niewygodnymi przeciwnikami.

Ostatnie spotkania Sparty Janowiec:

Sparta Janowiec 3:4 Szubinianka Szubin (Bramki: Michał Zaworski, Maciej Rabinek, Mateusz Głowski)

Mień Lipno 1:0 Sparta Janowiec

Pałuczanka Żnin 2:2 Sparta Janowiec (Kamil Juszczak, Michał Zaworski)

Sparta Janowiec 1:4 Gopło Kruszwica  (Maciej Rabinek)

Kujawiak Kowal 2:1 Sparta Janowiec (Maciej Rabinek)

2008/2009

70’ Mariusz Mazur, 89’ Dariusz Słupski

Sparta Janowiec 0:6 Pogoń Mogilno

12’ 90’ 90’ 90’ Robert Matelski, 88’ Tomasz Gorgoń (z Karnego), 90’ Jakub Krzywy

2009/2010

Pogoń Mogilno 2:0 Sparta Janowiec

62’ Robert Matelski, 85’ Piotr Wojciechowski