Pogoń odprawiła lidera

Pogoń Mogilno pokonała na swoim boisku lidera IV ligi Włocłavię Włocławek 3:1 (1:1).

Na początku meczu zarysowała się przewaga Pogoni, ale pierwsi prowadzenie objęli goście po strzale Michała Kalitty w 15 minucie. Pogoń do wyrównania doprowadziła już w 19 minucie pod uderzeniu rozgrywającego świetne zawody Krzysztofa Chojnackiego. Po przerwie strzelała tylko Pogoń. W 53 minucie po rzucie rożnym najwyżej w polu karnym wyskoczył Bartłomiej Delekta i uderzeniem głową wyprowadził Pogoń na prowadzenie. W doliczonym czasie gry ten sam zawodnik z najbliższej odległości ustalił wynik meczu na 3:1 dla Pogoni.

Za tydzień Pogoń pojedzie na mecz z Chełminianką Chełmno. Mogilnianie zagrają bez pauzującego za żółte kartki Wiktora Mrówczyńskiego.

Pogoń Mogilno 3:1 (1:1) Włocłavia Włocławek

Bramki: 19′ Krzysztof Chojnacki, 53′, 90+1′ Bartłomiej Delekta – 15′ Michał Kalitta

Pogoń Mogilno: Paweł Mroziński, Kacper Lewandowski, Antoni Krajnik (90′ Adrian Kiełpiński), Bartłomiej Delekta, Maciej Kopiński (69′ Mateusz Zimny), Filip Jagielski, Norbert Rościszewski, Piotr Mroziński, Krzysztof Chojnacki (69′ Mateusz Rościszewski), Adam Kozłowski (90+3′ Jakub Pęziak), Wiktor Mrówczyński