Pogoń odwróciła losy meczu z Lechem

Pogoń pokonała Lecha Rypin 2:1. Pierwsi bramkę zdobyli przyjezdni.

Pierwsza połowa nie dostarczyła emocji. Brakowało okazji bramkowych i strzałów w światło bramki. Mecz otworzył się w 2 połowie. W 58 minucie dośrodkowanie na bramkę dla Lecha zamienił Bogusz Wiśniewski. Pogoń wyrównała kilka minut później po rzucie karnym za zagranie ręką. Pewnym egzekutorem jedenastki był Wiktor Mrówczyński. Po zdobytej bramce Pogoń zepchnęła Lecha do defensywy. Efektem przewagi mogilnian była bramka Filipa Jagielskiego na 2:1. W końcówce Lech zerwał się do odrabiania strat spychając Pogoń na swoją połowę, ale ostatecznie to Pogoń dopisała sobie 3 punkty.

Za tydzień podopiecznych Karola Kaźmierczaka czeka wyjazdowe spotkanie z Pomorzaninem Toruń.

Pogoń Mogilno 2:1 (0:0) Lech Rypin

Bramki: 64′ (z karnego) Wiktor Mrówczyński, 73′ Filip Jagielski – 58′ Bogusz Wiśniewski

Pogoń Mogilno: Paweł Mroziński, Kacper Lewandowski (90′ Bartłomiej Delekta), Błażej Duszyński, Maciej Kopiński, Filip Jagielski, Antoni Krajnyk, Marcin Kaliski (56′ Adam Kozłowski), Mateusz Rościszewski (90′ Antoni Mikuła), Igor Sobieralski (83′ Krzysztof Chojnacki), Piotr Mroziński, Wiktor Mrówczyński