Pogoń ograła Cuiavię.

Pogoń Mogilno w swoim pierwszym sparingu przed nowym sezonem pokonała beniaminka III ligi – Cuiavię Inowrocław 3:2.

Zdecydowanym faworytem spotkania rozegranego na bocznym boisku Noteci Inowrocław był mający takich zawodników jak Billy Abbott, Sebastian Hulisz, Arkadiusz Woźniak, czy też Krzysztof Kretkowski zespół Cuiavii. Dla rywali Pogoni był to już piąty mecz kontrolny, w poprzednich Cuiavia pokonała Kujawiaka Kowal (6:2), Gopło Kruszwica (6:1) i Włocłavię Włocławek (6:2), oraz przegrała 3:6 z Elaną Toruń.

Pogoń mimo różnicy jednej klasy rozgrywkowej była dla zespołu  z Inowrocławia równorzędnym przeciwnikiem. W 36 minucie pogonistów na prowadzenie wyprowadził Jarosław Plewa i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. W ósmej minucie drugiej połowy mogilnianie po świetnym dośrodkowaniu Karola Koplińskiego i uderzeniu głową Wiktora Mrówczyńskiego podwyższyli wynik spotkania. Rywale osiągnęli dużą przewagę w okolicach 60 minuty spotkania czego efektem były dwie bramki Arkadiusza Woźniaka z 60 i 65 minuty. W 61 minucie Adama Waneckiego przed utratą gola uratowała poprzeczka. Pogoń nie dawała jednak za wygraną i w 74 minucie wygraną zapewnił Radosław Kanik. W ostatniej minucie meczu mogilnianie mogli jeszcze podwyższyć wynik, ale obrońcy świetnie zablokowali uderzenie jednego z pogonistów po dużym zamieszaniu podbramkowym.

W składzie Pogoni było kilka nowych twarzy: Jarosław Plewa (Dąb Barcin), Radosław Kanik (Unia Janikowo) oraz brat Damiana Kempskiego – Łukasz.

Pogoń Mogilno: Tomasz Wachowiak, Błażej Duszyński, Leszek Arent, Piotr Szyszkowski, Damian Kempski, Łukasz Kempski, Mirosław Maciejewski, Damian Malczewski, Jarosław Plewa, Radosław Kanik, Dawid Deresiewicz

Na zmiany: Adam Wanecki, Mateusz Lisek, Bartosz Przybysz, Karol Kopliński, Wiktor Mrówczyński, Bartłomiej Czaplewski, Hubert Bembenek,