Drugi sparing, drugi remis

Pogoń rozegrała dzisiaj w Inowrocławiu drugi przygotowawczy sparing. Rywalem zespołu Wiesława Borończyka był V ligowy Pelikan Niechanowo z grupy poznańskiej. Przypomnijmy tylko, że Pelikan w rundzie jesienniej wygrał 12 meczy, tylko 1 raz remisując i nie przegrywając ani razu. Bilans bramkowy 40:8. Podobnie jak w pierwszym tegorocznym sparingu Pogoń zremisowała 2:2. Tym razem to rywale prowadzili 2:0 i pozwolili sobie strzelić dwie bramki. Bramki dla mogilnian strzelali młodzieżowcy – Kędziora i Jankowski. Dla Jankowskiego była to pierwsza bramka w seniorach.

Pogoń: Testowany 1, Duszyński, Maciejewski, Malczewski, Testowany 2, Szymański, Jagielski, Łuczak, J. Wojciechowski, Kędziora, K. Szal oraz Śmigielski, W. Wojciechowski, Jankowski, Wanecki, Lisek, Kaźmierczak

Nie zagrali m.in. Mrówczyński i Kopliński, którzy zderzyli się na treningu głowami. Mrówa ma rozcięty łuk brwiowy.

Dworacki z M. Plewą są na testach w Koralu Dębnica (III liga pomorsko – zachodniopomorska, 15 miejsce po rundzie jesiennej)

Pogoń Mogilno 2:2 (0:2) Pelikan Niechanowo

Bramki: 63′ Kędziora, 65′ Jankowski

Początek meczu Pogoń Mogilno – Pelikan Niechanowo o godzinie 12:00 na pełnowymiarowym boisku o sztucznej nawierzchni w Inowrocławiu.

Pogoń Mogilno 2:2 Pelikan Niechanowo

12:03 – Początek meczu!

Składy podamy w przerwie meczu.

14 minuta – GOL! Zawodnik Pelikana uderza po długim rogu.

18 minuta – GOL! Zawodnik Pelikana wychodzi sam na sam i zdobywa bramkę.

12:48 – Koniec pierwszej połowy. Do przerwy przegrywamy z Pelikanem 0:2.

12:53 – Początek drugiej połowy.

Składy podamy jednak po meczu.

63 minuta – GOL! Przemysław Kędziora z 30 metrów lobuje bramkarza! Bramka kontaktowa dla Pogoni.

65 minuta – GOL! Waldemar Wojciechowski podaje do Mateusza Jankowskiego, a ten zdobywa swoją pierwszą bramkę w seniorach!

13:38 – Koniec meczu!