Pogoń podejmuje beniaminka ze Świecia

Wda Świecie będzie pierwszym w czwórki beniaminków z jakimi Pogoń zmierzy się w tym sezonie. Ostatni mecz obydwóch zespołów w 2015 roku przypieczętował spadek Pogoni z III ligi

Po rundzie jesiennej sezonu 2018/2019 Wda wycofała się z III ligi mając na koncie tylko 8 punktów (1 zwycięstwo, 5 remisów, 11 porażek. Wycofanie oznaczało degradację aż do V ligi, w której Wda grała tylko rok. 12 zwycięstw, 3 porażki i tylko 9 bramek straconych w 15 spotkaniach pozwoliły na zajęcie premiowanego awansem 2 miejsca w tabeli.

Drużyna ze Świecie świetnie rozpoczęła ten sezon od zwycięstwa 6:1 z Lechem Rypin. Również kolejne trzy mecze zakończyły się zwycięstwami – 1:0 z Chełminianką Chełmno, 3:1 ze Spartą Brodnica, 5:2 z Cuiavią. Na początku września Wda złapała jednak zadyszkę i uległa Kujawiance Izbica Kujawska 0:1 i Legii Chełmża 1:2.

W środę Wda pokonała w Pucharze Polski Kamionkę Kamień Krajeński 3:0.

Sobotni mecz z Wdą Świecie na Stadionie Olimpijskim im. Michała Olszewskiego rozpocznie się o godzinie 16:00. Tradycyjnie przeprowadzimy relację tekstową i transmisję wideo.  

P