Pogoń podejmuje Chemika

W sobotnie popołudnie Pogoń podejmować będzie na swoim boisku Chemika Bydgoszcz.

Chemik po 26 meczach zajmuje 3 miejsce w tabeli z 53 punktami (16 zwycięstw, 5 remisów, 5 porażek ). Szanse na awans Chemika do III ligi są już tylko matematyczne.

Na początku kwietnia trenerem Chemika przestał być Piotr Gruszka. Zwolnienie trenera niebyło jednak spowodowane wynikami sportowymi, tylko trzyletnim zawieszeniem licencja trenera Gruszki przez PZPN po uprawomocnieniu się wyroku za udział w ustawianiu meczów Chemika Bydgoszcz w 2004 roku.  Na ławce trenerskiej pracującego od 2014 roku w Chemiku (z półroczną przerwą na prace w Chojniczance Chojnice) Gruszkę zastąpił Wiktor Osiński.

Ostatni raz Pogoń grała z Chemikiem w Mogilnie we wrześniu 2015. Drużyna Arkadiusza Glazy przegrała 0:2. W kolejnych latach mogilnianie grali z Chemikiem 4 razy w Bydgoszczy i raz w Gębicach..

W tym sezonie Chemik dwukrotnie pokonał Pogoń – jesienią 5:0 i na wiosnę 4:1.

W Chemiku gra występujący jeszcze w zeszłym sezonie w Mogilnie Patryk Perliński. Z zawodników Pogoni Filip Śliwiński grał w zespołach młodzieżowych bydgoskiego klubu.

Początek meczu z Chemikiem godzina 17:00. Ze Stadionu Olimpijskiego im. Michała Olszewskiego w Mogilnie przeprowadzimy transmisję na żywo i relację tekstową.

P