Pogoń V we Wrześni

Zawodnicy Pogoni Mogilno zajęli V miejsce na Turnieju o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Września
W swoim pierwszym meczu turnieju we Wrześni Pogoń Mogilno uległa Victorii II Września 4:6. Mecz układał się po myśli Pogoni aż do pokazania przez sędziów Jackowi Wojciechowskiemu dwóch żółtych kartek w ciągu 20 sekund. Grająca w osłabieniu Pogoń szybko straciła 2 bramki. W drugiej połowie boisko opuścił za dwie żółte kartki Piotr Szyszkowski. Świetny mecz rozegrał strzelec trzech bramek Dawid Kierzek i zdobywca jednego gola Bartłomiej Czaplewski. Gdyby nie pomoc sędziów Pogoń wygrałaby ten mecz.
Niestety nie udało się awansować do półfinału w meczu z Polonią Środa Wielkopolska Pogoń przegrała 2:3 już na początku meczu prowadzenie objęli zawodnicy ze Środy – Kaźmierczak świetnie wybronił pierwszy strzał, ale wobec dobitki był bezradny. Pogoń szybko doprowadziła do wyrównania po golu Wojciechowskiego. W drugiej połowie po kapitalnym uderzeniu Bartłomieja Czaplewskiego w samo okienko bramki Pogoń objęła prowadzenie i do awansu brakowało jednej bramki, mimo wielu okazji nie udało się podwyższyć wyniku. Na półtorej minuty przed końcem meczu boisko opuścił jedyny obrońca Pogoni Piotr Szyszkowski i w zaledwie kilka sekund Pogoń dała sobie strzelić 2 bramki i ostatecznie przegrała 2:3.
Na osłodę Pogoń pokonała po rzutach karnych w meczu o V miejsce Mieszko Gniezno. Do przerwy Pogoń przegrywała 1:3, w drugiej odsłonie grająca bez zmian w jednym zestawieniu – Kaźmierczak, Szyszkowski, Czaplewski, Kierzek, Wojciechowski Pogoń przegrywając już 1:4, jednak dzięki ambitnej grze doprowadziła do wyrównania. W rzutach karnych do bramki rywali trafiali Czaplewski i Wojciechowski. Krzysztof Kaźmierczak obronił dwa rzuty karne i Pogoń mogła się cieszyć ze zwycięstwa. W regulaminowym czasie do bramki rywali strzelali Piotr Szyszkowski (2), Bartłomiej Czaplewski i Jacek Wojciechowski.
Turniej zasłużenie wygrał zespół Polonii Środa Wielkopolska. Nagrodę dla najlepszego zawodnika turnieju odebrał Dawid Kierzek.

Pogoń Mogilno: Krzysztof Kaźmierczak, Tomasz Wachowiak, Piotr Szyszkowski, Karol Kopliński, Bartłomiej Czaplewski, Wiktor Mrówczyński, Jacek Wojciechowski, Dawid Kierzek