Pogoń wygrywa po świetnym początku w Pruszczu

Pogoń Mogilno pokonała w wyjazdowym spotkaniu Start Pruszcz 4:0. Losy meczu rozstrzygnęły się w pierwszych 25 minutach meczu.

Pogoń świetnie rozpoczęła mecz. W 14 minucie Igor Sobieralski w zamieszaniu pod bramką z około 10 metrów pokonała bramkarza gospodarzy. W 20 minucie swoją 10 ligową bramkę w tym sezonie zdobył Wiktor Mrówczyński wykorzystując sytuację sam na sam. 5 minut później ten sam zawodnik zamienił na bramkę rzut karny po faulu na Piotrze Mrozińskim. Na kolejną bramkę kibice czekali do 92 minuty, kiedy to po indywidualnej akcji Antoni Krajnyk ustalił wynik meczu na 4:0. W 2 połowie Pogoń zmarnowała kilka dogodnych sytuacji na zdobycia bramki.

W Pogoni zadebiutował wychowanek klubu – Antoni Nowaczyk. Pojawił się on na boiskuw 84 minucie.

Za tydzień Pogoń zagra w Gębicach z Lechem Rypin, a już w środę w ramach Pucharu Polski mogilnianie zagrają w Kołudzie z Zootechnikiem

Start Pruszcz 0:4 (0:3) Pogoń Mogilno

Bramki: 14′ Igor Sobieralski, 20′ 25′ (z karnego) Wiktor Mrówczyński, 90+2 Antoni Krajnyk

Pogoń Mogilno: Paweł Mroziński, Błażej Duszyński, Antoni Krajnyk, Kapcer Lewandowski, Maricn Kaliski (84′ Szymon Lubiński), Filip Jagielski, Maciej Kopiński, Igor Sobieralski (84′ Antoni Mikuła), Piotr Mroziński (56′ Adam Kozłowski), Wiktor Mróczyński (84′ Antoni Nowaczyk), Mateusz Rościszewski (65′ Maciej Siwa)

P