Pogoń wygrywa turniej!

Pogoń Mogilno zwyciężyła w rozgrywanym w Piechcinie Turnieju o Puchar Burmistrza Barcina.

Pogoń rozpoczęła turniej przeciętnie.  Mimo początkowego prowadzenia i kilku dogodnym okazją do zdobycia bramki  mogilnianie zremisowali z Notecią Łabiszyn 4:4 (3:3).

W drugim spotkaniu podopieczni Arkadiusza Glazy mimo dobrej gry ulegli 5:1(1:0) Cuiavii Inowrocław.

W ostatnim grupowym meczu wystarczyła nam wygrana różnicą 3 bramek. Długi czas utrzymywał się wynik na granicy remisu. W końcówce dzięki świetnym akcją w ofensywie  Bartłomieja Czaplewskiego i Damiana Kempskiego mecz zakończył się wynikiem 7:3 (3:2). Tym samym Pogoń  wywalczyła awans do półfinału

W półfinale Pogoń odprawiła z kwitkiem niepokonaną przed tym meczem Goplanie Inowrocław 2:0 (0:0). Za pierwszą bramką czekaliśmy aż do drugiej połowy. Dogranie Czaplewskiego wykorzystał Dawid Deresiewicz, w ostatnich sekundach meczu ten sam zawodnik ustalił wynik spotkania.

W finale Pogoń drugi raz w tym turnieju grała z Cuiavią. Do przerwy 1:0 prowadzili rywale. Bramkę na 30 sekund przed przerwą zdobył król strzelców turnieju – Sławomir Roszak. Chwilę po przerwie wyrównał Robert Szutkowski, Cuiavia odpowiedziała trafieniem Michała Zawady. Po tej bramce inicjatywę przejęła Pogoń. Druga bramka Szutkowskiego w tym meczu oraz dwa trafienia Deresiewicza zapewniły pogonistą końcowy tryumf.