Pokonali Gopło

Piłkarze Pogoni Mogilno w ostatnim meczu w tym roku rozegranym na stadionie w Mogilnie pokonali Gopło Kruszwica 2:1 (1:0)

W pierwszym składzie Pogoni  zabrakło Jarosława Plewy i Bartłomieja Czaplewskiego. Mimo to zespół Pogoni od pierwszym minut zaznaczył swoją przewagę nad lokalnym rywalem.

Ataki pogonistów nie przyniosiły efektu aż do 28 minuty, wtedy dośrodkowanie Damiana Malczewskiego na bramkę uderzeniem głową zamienił Wiktor Mrówczyński.

Goście mogli wyrównać w 39 minucie, ale niepilnowany na 5 metrze Dawid Białkowski uderzył wysoko nad bramką.

W 70 minucie trener Arkadiusz Glaza wprowadził na boisko Tomasza Gorgonia, który już minutę po wejściu na boisko z najbliższej odległości po podaniu Krzysztofa Szla pokonał bramkarza Gopła – Tomasza Młynarka

Minutę przed końcem regulaminowego czasu gry Krzysztof Szal uderzył w spojenie słupka z poprzeczką.

W doliczonym czasie gry Wojciech Splingler przepięknym uderzeniem z rzutu wolnego zdobył bramkę honorową dla Gopła. Chwilę później sędzia zakończył spotkanie. Pogoń zasłużenie pokonała Gopło 2:1.

Pogoń jesienią czekają jeszcze dwa spotkania na wyjeździe– za tydzień w Chełmży i za dwa tygodnie mecz rozegrany w ramach pierwszej kolejki rundy rewanżowej z LTP Lubanie.

Pogoń Mogilno: Wachowiak, Duszyński, Arent, D.Kempski, Ł.Kempski-żk, Kopliński-żk (83’ Plewa), Malczewski, Maciejewski, Laks (78’ Oblizajek), Mrówczyński (71’ Gorgoń-żk), Szal (89’ Bembenek)