Pora na przełamanie

Przed Pogonią mecz z zajmującymi ostatnią pozycję w tabeli Orlętami Aleksandrów Kujawski. Dla Pogoni to świetna okazja na przełamanie serii czterech kolejnych porażek.

Po 25 kolejkach Orlęta zajmują ostatnią 18 pozycję w tabeli. Piłkarze z Aleksandrowa Kujawskiego zdobyli 19 punktów – 3 zwycięstwa, 10 remisów, 12 porażek, bramki 21-45. W rundzie wiosennej Orlęta zdobyły 8 punktów (2 mniej od Pogoni). Najlepszym strzelcem zespołu jest pozyskany zimą Łukasz Witucki. W 7 wiosennych meczach zdobył 7 bramek.

Trenerem Orląt jest Wiesław „Generał” Borończyk. Trener z Torunia prowadził Pogoń w III lidze od września 2012 do czerwca 2015.

Jesienią Pogoń zremisowała z Orlętami 1:1. W 26 minucie po dograniu Filipa Jagielskiego bramkę dla Pogoni zdobył Bartłomiej Delekta. Orlęta odpowiedziały trafieniem Adama Młodzieniaka bezpośrednio z rzutu wolnego 7 minut przed końcem meczu. W poprzednim sezonie Pogoń przegrała w Aleksandrowie Kujawskim 1:3, a jedyną bramkę zdobył z rzutu karnego Błażej Duszyński.

W składzie Pogoni zabraknie pauzujących za żółte karki Bartłomieja Delekty i Jacka Wojciechowskiego.

Początek spotkania w Aleksandrowie Kujawskim godzina 17:00. W tego meczu przeprowadzimy transmisję na żywo i relację tekstową.