Przed 6 kolejką III ligi

Przed nami szósta kolejka III ligi. Najciekawiej zapowiada się mecz we Włocławku, w którym zmierzy się dwójka beniaminków rozgrywek – Włocłavia ze Startem Warlubie. W ubiegłym sezonie w IV lidze Włocłavia na własnym boisku pokonała Start 3:0, wiosną 4:1 wygrał zespół z Warlubia.

Na pierwszy wyjazd w tym sezonie rezerwy poznańskiego Lecha pojadą aż do Świecia. Aktualny lider tabeli z pewnością nie będzie miał łatwego zadania, choć ostatnie wyniki

Notecianka Pakość zagra u siebie ze zdyscyplinowaną taktycznie Polonią Leszno. Goście zgromadzili już 10 punktów i przegrali tylko z Pogonią. Każdy inny wynik niż wygrana Polonii będzie sporą niespodzianką.

Unia Swarzędz zagra z GKS-em Dopiewo . GKS przed tygodniem był bliski sprawienia dużej niespodzianki – już w 23 minucie prowadził 2:0 z Wdą Świecie, jednak jeszcze przed przerwą po rzucie karnym Wda złapała kontakt. W drugiej połowie świecki zespół dorzucił 2 bramki i ostatecznie wygrał 3:2.

Bez pauzującego za czerwoną kartkę kapitana Marcina Wróbla pojedzie na mecz z Centrą Ostrów toruńska Elana. Oba zespoły nie radzą sobie w tym sezonie zbyt dobrze i sobotni mecz będzie okazją na odskoczenie od dołu tabeli.

W Inowrocławiu zagrają nie mająca jeszcze na koncie zwycięstwa Cuiavia z niepokonaną w tym sezonie Nielbą Wągrowiec.

Przed tygodniem Sokół Kleczew odniósł pierwsze zwycięstwo w tym sezonie, wygrywając 2:1 z Notecianką Pakość. W sobotę zespół z Kleczewa zmierzy się ze sprawcą największej sensacji ubiegłej kolejki zespołem Fogo Luboń. Fogo niespodziewanie pokonało na wyjeździe silny Start Warlubie 3:2. Możliwe, że Sokół przed końcem okienka transferowego pozyska jeszcze ogranego w wyższych ligach Filipa Marciniaka.

Grający w kratkę Grom Plewiska zagra na własnym boisku z Unią Solec.