Rezerwy Lecha zbyt mocne

Pogoń nie sprawiła niespodzianki i uległa we Wronkach 0:3 Lechowi II Poznań.

Już na początku meczu przewagę uzyskał zespół rezerw Lecha. Pogoń przeprowadziła kilka groźnych akcji, w ofensywie aktywni byli Krzysztof Szal i Przemysław Kędziora. Niestety nie otrzymywali oni wsparcia kolegów z zespołu. W 32 minucie Michał Jakóbowski przeprowadził szybką, indywidualną akcję i po minięciu kilku pogonistów został sfaulowany w polu karnym przez Marcina Dworackiego. Rzut karny na bramkę zamienił Mariusz Woźniak.

Już kilkanaście sekund po wznowieniu gry Pogoń straciła drugą bramkę – piłkę w środku pola stracił Mikołaj Plewa. Szybką akcje miejscowych zakończył strzałem Jakóbowskiego, jego uderzenie zdołał odbić Wachowiak, jednak wobec dobitki pozostawionego w polu karnym Grzegorza Rogali mogileński bramkarz był już bezradny. W kolejnych minutach groźnie atakował Lech, ale Wachowiak kilkakrotnie ratował Pogoń przed stratą gola. Pogoń mogła odpowiedzieć golem po akcji Krzysztofa Szala, który podał do Przemysława Kędziory, a ten w sytuacji sam na sam uderzył obok bramki. Na kolejną stuprocentową sytuacje Pogoni musieliśmy poczekać do 88 minuty, tym razem po kontrze piłka po uderzeniu Szala minęła o kilka centymetrów bramkę. Minutę później po jednym z wielu rzutów rożnych trzecią bramkę dla Lecha zdobył Szymon Zgarda ustalając wynik spotkania na 3:0.

Lech II postawił Pogoni wysoko poprzeczkę, mogilnianie stworzyli sobie kilka dogodnych sytuacji do zdobycia bramki, jednak wykończenie akcji pozostawiało wiele do życzenia. Rywale przewyższali Pogoń umiejętnościami, wyszkoleniem i dyscypliną taktyczną.

W tym roku Pogoń rozegra jeszcze dwa spotkania w lidze – za tydzień podejmować będziemy Start Warlubie, a na zakończenie również na własnym boisku zagramy z liderem III ligi Sokołem Kleczew.

Lech II Poznań 3:0 (1:0) Pogoń Mogilno

Bramki: Mariusz Woźniak 33′ (z karnego), Grzegorz Rogala 46′, Szymon Zgarda 89′

Żółte kartki: Szymon Zgarda – Błażej Duszyński, Marcin Dworacki, Wiktor Mrówczyński

Sędzia: Mateusz Gajewski (Lipno)

Pogoń Mogilno: Tomasz Wachowiak, Błażej Duszyński, Marcin Dworacki, Tomasz Gorgoń, Filip Jagielski, Jacek Wojciechowski (Straszewski 81′), Mirosław Maciejewski, Mikołaj Plewa (58′ Mrówczyński), Karol Kopliński (75′ Czaplewski), Przemysław Kędziora, Krzysztof Szal