Rollercoaster z Łokietkiem

Pogoń Mogilno pokonała Łokietka Brześć Kujawski 5:3. Mogilnianie do przerwy prowadzili już 4:0 by w drugiej połowie roztrwonić przewagę.

Goście z Brześcia Kujawskiego od 18 minuty grali w osłabieniu po czerwonej kartce dla bramkarza Michała Ciesielskiego, który faulował za polem karnym Norberta Rościszewskiego. Bramkarza Łokietka zastąpił zawodnik z pola Jakub Kosztowny.

Pogoń ogromną przewagę w pierwszej połowie udokumentowała bramkami Norberta Rościszewskiego z rzutu karnego w 30 minucie, Wiktora Mrówczyńskiego z 43 minuty, ponownie Rościszewskiego w 44 minucie i Bartłomieja Delekty z 4 minuty czasu doliczonego do pierwszej połowy.

Druga połowa przypominała pierwszą odsłonę. Pogoń atakowała z animuszem aż do 54 minuty, kiedy to bramkę dla Łokietka zdobył Damian Rutkowski. W grę Pogoni wkradła się nerwowość i brak dokładności w ataku.

W 61 minucie siły na boisku się wyrównały po drugiej żółtej kartce dla Filipa Jagielskiego. Goście wyczuli swoją szansę i w końcówce byli nawet bliscy wyrównania. W 70 minucie bramkę na 4:2 zdobył Bartosz Czyżewski. Kontaktowa bramka dla Łokietka padła w 86 minucie po uderzeniu Marcina Pałczyńskiego.

Wynik meczu ustalił w 95 minucie Norbert Rościszewski zdobywając swoją 3 bramkę w tym meczu i 7 w rundzie wiosennej.

Kolejny mecz Pogoń rozegra w środę. W zaległym spotkaniu z rundy jesiennej mogilnianie podejmować będą Unię Wąbrzeźno.

Pogoń Mogilno 5:3 (4:0) Łokietek Brześć Kujawski

Bramki: 30′ (z karnego), 44′, 90+5′ Norbert Rościszewski, 43′ Wiktor Mrówczyński, 45+4′ Bartłomiej Delekta 54′ Damian Rutkowski, 70′ Bartosz Czyżewski, 86′ Marcin Pałczyński

Czerwone kartki: 61′ Filip Jagielski – 2xŻK (Pogoń) – 18′ Michał Ciesielski – faul za polem karnym(Łokietek)

Pogoń Mogilno: Mateusz Burdziński, Bartłomiej Kruszewski, Bartłomiej Delekta, Antoni Krajnyk, Adrian Kiełpiński, Mateusz Rościszewski, Piotr Mroziński (27′ Filip Jagielski), Krzysztof Chojnacki, Norbert Rościszewski, Adam Kozłowski (68′ Mateusz Zimny), Wiktor Mrówczyński