Spławski katem Pogoni.

Pogoń Mogilno przegrała zaległe, wyjazdowe spotkanie z Nielbą Wągrowiec 0:4. Hattricka dla gospodarzy ustrzelił Łukasz Spławski, a w 92 minucie wynik ustalił Karol Gregorek. Pogoniści jak dotąd, nie wygrali wyjazdowego meczu w rozgrywkach III ligi sezonu 2012/2013.

Już od pierwszej minuty zaczęły się ataki gospodarzy. Dobrą interwencją w obronie popisuje się Damian Kempski. W 4 minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, błąd popełnia Adam Wanecki nie łapiąc piłki. Lekkim strzałem głową Spławski zdobywa pierwszą bramkę w meczu. Kolejne minuty to ataki piłkarzy Nielby, którzy praktycznie nie wychodzą z połowy mogilnian. Po kwadransie gry, dobrą akcją pipisali się Jarosław Plewa z Krzystofem Szalem. Plewa zagrywa wysoką piłkę nad głowami obrońców do Szala. Futbolówka dostała poślizgu i wylądowała w rękach bramkarza… W 22 miucie wrzutka po ziemi na 5 metr do Spławskiego, który po przyjęciu piłki spokojnie podwyższa na 2:0. Nielba gra głównie swoją prawą stroną. Wielkie kłopoty w obronie ma Bartosz Przybysz, który nie nadąża za zawodnikami z Wągrowca. Nie minęło półgodziny meczu, a po raz trzeci do siatki trafia Spławski. Wrzutka wprost na głowę piłkarza gospodarzy, który uderza głową tuż przy słupku. Zawodnicy Nielby wykonali kołyskę dla trenera Nielby, któremu urodziło się dziecko. 120 seskund później, najdogodniejszą jak dotychczas sytuację miał Plewa, który mając piłkę w polu karnym uderza w słupek! W 31 minucie nastąpiła zmiana: za Przybysza wszedł Bartłomiej Czaplewski. 35 minuta to dośrodkowanie do Jasińskiego, który podaje w okolice 5 metra, jednak nie było tam żadnego zawodnika Nielby. W 41 minucie brzydkim faulem na Kempskim ‘popisuje się’ strzelec hattricka. Bez kartki. Koniec pierwszej połowy to dobra wrzutka Błażeja Duszyńskiego do Plewy, którą dobrym chwytem przerywa Pytkowski.

Drugą połowę od grożnej akcji rozpoczynają zawodnicy z Wagrowaca. Piłka po strzale Cyruka przechodzi obok słupka. W 47 minucie, po dośrodkowaniu z rożnego duże problemy ze złapaniem piłki miał Wanecki, ostatecznie fauluje go zawodnik Nielby. Pięćdziesiąta minuta meczu, to kolejna dobra akcja Nielby. Po dośrodkowaniu z prawej strony głową uderza Spławski, piłka parę metrów od bramki Waneckiego. Cztery minuty później Jacek Wojciechowski udanie naciska obrońcę gospodarzy, który przegrywa z nim pojedynek biegowy, a wychodzący z bramki Pytkowski musiał piłkę łapać na dwa razy. W 58 minucie bardzo dobrym strzałem z rzutu wolnego, z odległości 25 metrów popisuje się Kempski. Piłka minimalnie przechodzi obok spojenia poprzeczki ze słupkiem. Od 70 minuty kilka niepotrzebnych strat piłkarzy Pogoni… 80 minuta, dobra akcja Pogoni. Strzał dobrze broni bramkarz, a stojący przed bramką Szal posyła piłkę do siatki. Sędzia liniowy pokazuje pozycję spaloną. W 82 minucie w polu karnym Pogoni, ręką zagrywa Kepmski – sędzia pokazuje na ‘wapno’. Gruszczyński strzela … Wanecki broni strzał z 11 metrów!!! W 88 minucie Damian Malczewski niecelnie zagrywa piłkę do Duszyńskiego. Maciejwski w 90 minucie strzela nad bramką. W doliczonym czasie gry Gregorek ustalają wynik na 4:0…

Pogoń: Adam Wanecki, Błażej Duszynski, Leszek Arent, Damian Kempski-żk, Bartosz Przybysz (31′ Czaplewski), Jacek Wojciechowski (67 Kopliński), Antoni Krajnyk (84′ Mrówczyński), Mirosław Maciejewski, Łukasz Kempski, Jarosław Plewa (71′ Malczewski), Krzysztof Szal